Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi költőpénzt vigyünk/vált...

Mennyi költőpénzt vigyünk/váltsunk? Illetve milyen gyógyszert?

Figyelt kérdés

Október közepén megyünk 1,5 hétre szervezett utazásra USA nyugati partra, plusz 3 napra New Yorkba. Szeretnék pár információt, hogy szerintetek mennyi pénzt kellene váltani, ami feltétlenül szükséges (alapvetően kártyával fizetéseket tervezünk)? Étkezéseket mi fizetjük, így borravaló, stb. miatt elbizonytalanodtam a váltandó összegben. Plusz még egy kérdés. Nem szeretnék a szükségesnél több gyógyszer vinni magunkkal, csak fejfájás csillapítót, esetleg B6 vitamint (hányinger esetére), viszont szeretnék kérni tippeket, hogy mi az a "márka", amit vihetnénk, amit nem fognak kidobatni velünk.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. szept. 19. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Széntabletta és Bolus adstringens, mint gyógyszer szintén alapvető.
2015. szept. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bolus adstringens - Az micsoda? Tényleg nem tudom.
2015. szept. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gyógyszert csak eredeti dobozban, tájékoztatóval együtt vigyetek, lehetőleg a feladott poggyászba menjen minden, amit a repülőn nélkülözni tudtok.


B6 felesleges, helyette rögtön ható idegnyugtató célszerűbb például Daedalon. Fájdalomcsillapító alap. Bolus jó, mert nem csak hasfogó hatású, hanem fertőtlenítő is, de hasfogásra nem olyan hatékony - idő kell neki, amíg ezt a hatását kifejti -, mint az Imodium és társai. Orrcseppet mindig viszek magammal, ha repülök. Nőként No-spa mindig van nálam, allergia gyógyszer csalánkiütésekre, csúnyább csípésekre szintén és Betadine kenőcs, és persze sebtapasz. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

800 dollárt vinnék körülbelül.

2015. szept. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha lany vagy es pont akkor fog megjonni, akkor nyivan a szokasos fajdalomcsillapitobol max 2-3 darab. Ha hajlamos vagy fejfajasra, akkor a szokasosbol 2-3 darab, de amugy mar a repulon is adnak, ha kersz. (en mar kertem, volt nekik mindenfele).


A sarki boltban is kapni 2-4 darabos kiszereleseket mindenfele gyogyszerekbol, szoval szuksegtelen nagyon betarazni.


Ha etteremben kartyaval fizetsz, akkor a borravalot is fizetheted kartyaval. A kaja utan a kartyadat odaadod a pincernek. Az elviszi, lehuzza, majd visszahozza a cetlit (2 peldanyban) es te alairod, de alairas elott rairhatod a borravalo osszeget. En mindig 15 es 18% kozott szoktam hagyni etteremben es mindig rairom a blokkra, sosem aprozok az asztalnal. Jobb helyeken a blokkot mar eleve ugy nyomtatjak ki, hogy ra lesz irva, ha esetleg szandekozol borravalot adni, akkor x szazalek ennyi, y szazalek ennyi, vagyis kiszamoljak neked elore es oda lesz irva kisbetuvel az osszeg es ha akarod hozzaadod a vegosszeghez, alairod es az egyik peldanyt megtartod. Ha nincs rairva, en telefonon szoktam kiszamolni, egy csomoan csinaljak, semmi ciki nincs benne. Alairas utan felallsz es kisetalsz.


Keszpenzt csak olyan helyen hasznalok, ahol kartyat nem fogadnak el, pl. utcai hot-dog arus vagy piac. Napi 30-40 dodo keszpenzben, legfeljebb ha nem koltod el hazaviszed. Banknal erdeklodj, hogy tutti, hogy hasznalhatod a kartyad kint? Illetve lehetoleg olyan kartyat hozz, aminel nincs konverzios dij.

2015. szept. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

Ha van még valakinek tapasztalata, ötlete, szívesen veszem.

2015. szept. 23. 06:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Az orrcseppről még pár szót... mi a decongestant magyarul? Na, az legyen veled, megkerestem neked [link] itt ni, bal oldalt. New Yorkban meg fogsz fázni, én legalábbis eddig még mindig megfáztam, ha arra jártam, torokgyulladást is kaptam kétszer, utána repülni igencsak nem árt ha van valami jobbféle orrcsepp nálad.
2015. szept. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!