Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ez hogy van? (Vízum, kint...

Ez hogy van? (Vízum, kint tartózkodási idő)

Figyelt kérdés

Annyira nem értek ezekhez a dolgokhoz, ezért is teszem fel a kérdést, bár lehet, hogy jó nagy hülyeség. Na mindegy.

Ha jól tudom, akkor Amerikában max 6 hónapot lehet tölteni vízum nélkül. Tegyük fel, hogy kimegyek Kaliforniába. Ugye ott van hozzá közel Mexikó. Már mindjárt letelik a 6 hónap, erre elmegyek 2 napra Mexikóba, majd visszamegyek Kaliforniába. Ilyenkor újraindul a "visszaszámlálás"?



2016. febr. 16. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Tevedes. Vizum nelkul 90 napig lehet USA teruleten tartozkodni. Es nincs visszaszamlalas. Ha mondjuk kimesz Mexikoba 10 napra, az a 10 nap benne lesz a 90 napban.
2016. febr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha ez így működne,hogy átugrok pár napra egy másik országba meg vissza,már mindenki amerikában lenne!
2016. febr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ohh, nem tudom, honnan szedtem a 6 hónapot. :/ És mikortól indul újra? Ha Mo-ra jövök vissza?
2016. febr. 17. 06:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Mexikó, Kanada, Bermuda nem számít. Costa Rica esetén újraindul a számláló, például. Azonban a határőr sem hülye.
2016. febr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Magyar utlevellel ESTAval lehet utazni az USAba. 14 dollaros elektronikus utazasi engedely, amit online kersz/fizetsz.

Ezzel beutazol az orszagba es max 90 napig maradhatsz. Ha atleped a hatart Mexicoba/Canadaba, az nem szamit. A 90 nap akkor jar le ami datumot bepecsetelnek az utleveledbe mikor belepsz.


90 nap utan mindegy mennyit maradsz tavol, de eleg idonek kell eltelnie, hogy amikor ujra visszajossz, akkor a bev.tiszt ne gondolja azt hogy elni akarsz itt.


Ha pl. keleti parton vagy 89 napot majd 3 het mulva visszajossz a nyugati partra, az eleg hihetonek tunik. Ha 2 hetente akarsz visszajonni ugyanabba a varosba, az gyanus lesz.


Ha a 90 napot tultartozkodod, akkor kitiltanak evekre.


Vizumot azok kernek, akiknek valamiert nem lehet ESTAjuk, vagy mert nem turista okbol jonnek ide: tanulas, munka, stb.

2016. febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Én nem ugyanarra a városra gondoltam, hanem mondjuk minden államban dolgoznék 3 hónapot, majd irány Costa Rica (például), aztán egy újabb állam. :D Jó, nem valószínú, hogy ezt meg fogom csinálni, de álmodozásnak jó. :D

2016. febr. 17. 22:42
 7/7 anonim válasza:

Nem lebeszélni akarlak, csak egy javaslatom lenne. Európában is kereshetsz annyit és ráadásul legálisan, ügyeskedés és kitiltástól való félelem nélkül. Európában vannak a világ legélhetőbb városai, amerikát is megelőzve. Tudom, amerika kaland, filmek meg minden, de ezt megszokod 2 hónap alatt és utána már fel sem tűnik, hogy különleges lenne. Erre meg jó egy amerikai nyaralás, dolgozni élni pedig jobb az EU. Kalifornia, Florida népszerű mert sokan azt hiszik, hogy ezeken a helyeken még télen is nyári idő van, pedig nem, mert ehhez dél-amerikába kellene menni. Oda is érdemes ellátogatni a nyaralás alatt, de beleszámít az idődbe, egészen addig, amíg egy Usa repülőtéren ki nem lépsz az országból és el nem repülsz.

Amit írsz, hogy kilépsz az országból és utána hamar visszamehetsz, az éppen egyes dél-amerikai országokra igaz, de ott is csak megtűrt dolog. Usa, Kanada komolyan veszi a dolgot és ők ilyesmit nem engednek (írták már mások is).

2016. febr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!