Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Tudnatok mondani gyengébb...

AdamSadi kérdése:

Tudnatok mondani gyengébb egyetemek Észak-amerikaba ahol lehet amerikai focizni? Nagyon kiszeretnék menni kb 5 év mulva és már most gyüjtöm infokat pénzt stb.

Figyelt kérdés
Amerikai gyengébb egyeteme amerikai focival

2016. márc. 19. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden amerikai egyetemen van foci. Hogy te magyarként akár egy gyengébb brigádba bekerülsz? Nem. Miért nem? Mert nem kellesz. Van elég amerikai.


Pénzt hiába gyűjtesz, nem vesznek fel. Ha amerikai focizni akarnál, akkor az egyetemnek sport ösztöndíjat kéne neked adnia. De miért adnának. Adnak az amerikainak, az ott van úgyis helyben. Még A divízió 1-től (az az egyetemeken a csúcs úgymond, az első osztály

) lefelé is ami van, csak ismételni tudom önmagam, erre nem adnak ösztöndíjat.


Ha tényleg gyűjtesz pénzt is elmész egy gyengébb amcsi egyetemre, akkor kidobod a pénzed, mert a focicsapatukba akkor sem kerülsz be. Mégpedig azért nem, mert az amerikaiaknak az a hatalmas előnyük veled szemben, hogy már dedós koruk óta amerikai fociznak és mire egyetemre mennek, már úgymond betanult, a dolgokkal tisztában lévő játékosokról van szó. Te nem vagy ilyen. Téged eleve rá kéne szoktatni a dolgokra, meg kéne veled tanultatni iszonyat sok mindent, ezzel pedig minek vesződjenek. Megkapják készen az amerikait, az játszik.

2016. márc. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves elozo, ezt nagyon jol elmagyaraztad. Ritkan latni olyan intelligens valaszokat. Remelem, ezt a kerdezo is meg tudja ertekelni
2016. márc. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
En mar amerikai focizok itt egy eleg komoly egyesuletbe jonnek hozzank amerikabol stb.
2016. márc. 20. 18:09
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Azt az egyet értsd meg, hogy te hiába amerikai focizol itt, magyar szinten akármilyen komoly helyen, ég és föld különbség a kettő között.


Az hogy te most kötöd az ebet a karóhoz és igyekszel igazolni hogy neked igenis lenne létjogosultságod egy amerikai egyetemen egy focicsapatban, mondván te itthon milyen komoly csapatban vagy, azzal csak áltatod magad. A te komoly csapatodat egy amerikai gimis csapat is rommá alázná.


Itt Magyarországon a legprofibb csapat sem üti meg még a középmezőny egyetemeknek sem a szintjét.


Figyelj, nem muszáj hinned nekem, de én amerikában jártam egyetemre, ott is végeztem. Az Eric Decker nevű fószert, aki most a fene tudja hol játszik, (legutóbb a Denverben láttam) úgy-ahogy de ismertem is, mondjuk nem volt mély kapcsolat, párszor beszéltem vele, ennyi, de az egyetem alatt kimentem Golden Gophers rengeteg meccsére, én láttam milyen az amerikai egyetemi foci. És hidd el nekem, hogy baromira nem állnád ott meg a helyedet. Már csak azért sem, mert még a felsőfokú angol nyelvvizsga is kevés ahhoz hogy a kiabálva hadaró edzőnek a playbookját megtanuld. És ők nem fognak megtanítani téged, azaz már vissza is kanyarodtunk az előző hozzászólásomhoz, hogy akkor minek is vesződjenek veled.


Ahhoz, hogy neked még akárcsak egy futottak még zug egyetemen is bármi sanszod legyen focizni magyarként, ahhoz már eleve az kellene, hogy már gimibe is oda járj.


Nem tudom milyen poszotn játszol, de ha mondjuk tegyük fel elkapó vagy, és a 130 kilós színebőrű védő lezúz, akkor te ottmaradsz. Bármennyire is keménynek képzeled magad innen, 10 000 kilométerre az amerikai egyetemektől. Vitatkozhatsz vele, hogy bezzeg te nem, meg te már ilyen és ilyen régóta ilyen meg olyan komoly helyen tolod, nem leszel azon a szinten sose, mert teljesen más szemlélet alapján teljesen más követelményeknek kell megfelelned.

2016. márc. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Valoban ahogy irjak nem konnyu versenyezni az amerikaiakkal akik altalanos es kozepiskolaban is gyurik ezt a sportagat. Raadasul a nagy bika feketek uraljak a sportot. Lehetosegeid? Ha magas vagy akkor "wide receiver"-kent vagy pl. "kicker"-ent tudnal valamit keresni ha van europai fociban gyakorlatod.

Egyebkent felesleges probalkoznod mert oriasi a versenges ezekert a poziciokert, az NFL jol fizeto hely ugyan, de nagyon nehez jo szerzodest kapni.

2016. márc. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ősztöndíjjal megoldhato egyebken cirnert es line backert jatszok
2016. márc. 21. 07:20
 7/9 anonim ***** válasza:
De fogjad már fel végre, hogy nem kapsz focis ösztöndíjat, semmilyen amerikai, de még egy vacak kanadai egyetemre se! (1,3-as válaszoló)
2016. márc. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ok de nem adom fel es megprobalom
2016. márc. 22. 15:19
 9/9 anonim ***** válasza:

"egy eleg komoly egyesuletbe jonnek hozzank amerikabol"


Lehet, hogy tőlük kellene megkérdezned.

2016. márc. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!