Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » MSc (Computer Science) diplomá...

MSc (Computer Science) diplomávan, ha szeretnék elhelyezkedni az USA-ban friss diplomásként, hogy álljak neki?

Figyelt kérdés
Az járható út, hogy kimegyek két hónapra például New Yorkba ESTA-val, majd ott keresek olyan munkáltatót aki kérvényezi nekem a H-B1 vízumot? Ha ez így működik, mennyi idő mire el tudják ezt intézni nekem? Lehet haza sem kell jönnöm, mert ott pár hét alatt ezt meg lehet oldani?

2016. máj. 8. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy állnék neki, hogy sok álláshirdetést keresnék a neten aztán kiutaznék arra a környékra ahonnan a legtöbbet találtam. Ott elkezdenék kapcsolatokat kiépíteni.
2016. máj. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem fog senki neked munkavízumot szerezni, pláne nem friss diplomásként.

Ha USA-ban akarsz élni akkor munkavízummal csak addig maradhatnál ameddig ott dolgozol de ilyen szakmákra nem fognak adni vízumot mert csak akkor kaphatsz ha nincs más NY-ban aki friss diplomás MSc, márepdig kétlem hogy ne lenne ilyen :D

A munkáltatónak fizetni is kell hogy neked vízumot szerezzen tehát esélytelen.

Akkor dolgozhatsz kint ha te híres tudós vagy, professzor akihez hasonló nincs az államokban aki oda menne dolgozni arra a helyre, illetve ha te híres énekes, színész, sportoló vagy és az amerikai közönségnek rád van szüksége.


Inkább próbálj szerencsét az Egyesült királyságban, ott még a gazdaság is jobb és vízumot se kell szerezni.

Azt azért tartsd szem előtt hogy elsősorban nem a nyakkendős munkára keresnek munkaerőt nyugatra.

2016. máj. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kettes hulyeseget beszel, annyi it allas van nyugaton mint a szemet. Palyakezdokent maceras, de 3_4 ev utan siman palyazhatsz usa allasokra is. Cegen beluli mozgassal is ki lehet jutni, ott van pl az epam belso athelyezesi programja, az pl egy nagyon jo sansz lehet.
2016. máj. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ez azért nem így működik. Haza kell jönnöd, mert kint nem változtathatsz a vízumodon, csak itthonról. Friss diplomásokat meg ritkán keresnek, legalább 3-4 éves tapasztalatodnak lennie kell.

Munkavállalóit meg azért nem olyan nehéz elintézni, mint sokan itt beállítják. Beleírják a felvételi követelményekbe, hogy perfektül tudjon magyarul, egyből megtudják indokolni aztán miért pont téged akarnak felvenni és miért adjanak neked vízumot. Nagyon sokan munkavállalóival így vannak kint.

Meg közelednek a választások, így szerintem egy kicsit várj még, mert lehet lesznek változtatások.

2016. máj. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!