Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mit érdemes megnézni a LOS...

Mit érdemes megnézni a LOS ANGELES - SAN FRANCISCO - LAS VEGAS háromszögben? Illetve a Yosemite Nemzeti Parknál és a Grand Canyon-nál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyik haverommal két hétig kint leszünk az USA-ban. (június 20 - július 3)


Az egész utat mi szerveztük, ami a következőképpen néz ki.


Los Angeles: június 20 esti érkezés (Kocsit felvesszük)

San Francisco: június 23-26

Yosemite NP: június 26-29 (Útitervnek örülnék)

Las Vegas: június 29-július 1

Grand Canyon: július 1-3 (Útitervnek örülnék)

Los Angeles:júlis 3 (Kocsit leadjuk)


Repülőjegy már megvan, kocsibérlés és szállásfoglalás folyamatban. (Kocsibérlés 175ezer/fő(13 nap,benzinnel,ALAMO), szállás SFA nélkül(ott van kapcsolatunk) 60ezer/fő/összesen (airbnb).


Még nem döntöttük el: GO SFA Pass Card (90 dollár/2nap)

GO LAX Pass Card (125 dollár/2nap)


Mi az amit igen ajánlatos megnézni ezeken a helyeken?Esetleg bármilyen plusz infó, ami hasznos lehet a közlekedéssel vagy bármivel kapcsolatban?


Válaszokat előre is köszönöm!



2016. máj. 16. 22:09
1 2
 1/13 anonim válasza:
26%
Compton-t nézd meg LA-ben.
2016. máj. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
LOL már megint egy barom aki egy gettót ajánl mert egy csapat jóember onnan valami zenének alig nevezhető borzalmat állított elő sok éve és híres lett vele.
2016. máj. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
24%
Takarodj már te gyökér az N.W.A. megkerülhetetlen kulturális mérföldkő, nincs semmi zenei ízlésed, gratulálok.
2016. máj. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Top 20 , SF :


[link]

2016. máj. 17. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem trollkodsz, csak felvágni akarsz!

Ha valakik ennyit költenek egy két hetes csavargásra, akkor lenne határozott szándéka is!

Ha ketten nem tudjátok eldönteni, mit és hogyan akartok, akkor az utazástok is hazugság.

.

Ha csak ennyit tudtatok útitervként összeállítani: "kocsit felvesszük", "kocsit leadjuk", akkor elindulni is kár!

2016. máj. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg az első válaszoló a kérdező volt, én a második vagyok, sajnos bedőltem egy trollnak. Kultúra, hogyne.
2016. máj. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem felvagni szeretnek. Mar tobb mindent kineztunk, amit megszeretnenk nezni, de gondoltam nem ismerhetunk minden rejtett szepseget. Ezert tettem fel itt a kerdest, leginkabb azoknak, akik voltak mar az USA Nyugati partjan.
2016. máj. 17. 11:41
 8/13 anonim ***** válasza:

Los Angeles

Long Beach: Queen Mary hajó, Long Beach Aquarium.

Hollywood Boulevard:

Walk of Fame

Griffith Park

City Hall

Universal Studios

Beverly Hills

Rodeo Drive

Venice Beach, Malibu, Santa Monica


Los Angelesből az 1-es úton menjetek SF-ba, kicsit hosszabb, de gyönyörű!


SF

Golden Gate híd

Golden Gate Park

Fisherman’s Wharf

Alcatraz

Chinatown

Oakland Bay bridge

Painted Ladies

Coit Tower,

Twin Peaks

Stanford Egyetem

Muir Woods


Las Vegas

Stripen a szállodák

Las Vegas High Roller (óriáskerék)

Hoover Dam


Grand Canyon

Itt mi csak 1 napot voltunk, a skyviewnal. Gondolom vannak autós túravonalak ami alapján bejárható egy rész.


Yosemite NP

Itt is csak 1 napot voltunk, de neten lehet találni 3 napos útiterveket. Pl.

[link]

[link]

2016. máj. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó,nagyon szépen köszönöm, ilyesmire gondoltam! Ez ne tántorítson el másokat, ha esetleg van még valami, amit érdemes lenne megnézni, nyugodtan írjátok le! Előre is köszönöm.
2016. máj. 18. 01:33
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon-nagyon hosszú út. Szerintem kicsit sok lesz benne a vezetés, de ez nem probléma nektek, akkor hajrá.


LA-ben én megnézném a helyetekben a La Brea kátránytavakat, szuper mamut, óriás bölény és egyéb csontvázak vannak kiállítva. LA amúgy elég tré hely. A stúdió tour-ok szeritnem felejtősek, és úgy általában holywood béna.


Remélem azt tervezitek, hogy LA-SF útvonalat az 1es úton teszitek meg. Nagyhon szuper út, az a baj, hogy nagyon kanyargós, csak lassan lehet haladni, ha szinte meg sem álltok, akkor is egy teljes nap az út. De szeritem megéri két napra bontani. És megállni egy-két helyen. Útközben megnézhetitek a Bixby hidat, a Hearst Castle-t, Santa Barbara-t, esetleg néhány régi spanyol missziót (pl. Carmel), a Monterey-i aquarium nagyon szép és nagyon híres, de az is majdnem egy egész napos program. Ha arra jártok érdemes meglátogatni a Stanford egyetemet.


SF király hely, ahogy előttem írták sok a látnivaló. Muir woods-ba nem menjetek, mert rengetegen vannak, és annyira nem látványos. Alcatraz jó, de csak akkkor mennyetek, ha nagyon sok időtök van, egy napot simán rá kell szánni, és azért annyira nem jó, van más (ha menni akartok, előre vegyetek jegyet, mert helyben nem mindig van már erre lehetőség). A bay bridge-n nincs semmi látnivaló, és különben is át fogtok rajta menni, ha Yosemite felé veszitek az irányt.


Yosemite-ben mindenképpen menjetek el a völgybe, és egyszer a Yosemite vízeséshez túrázzatok el! Az egy nagyon jó túra, majdnem egy napos, ha még fenn kirándultok is egy keveset. HA ott vagytok, mindenképpen érdemes felkeresni legalább az egyik Sequoia ligetet, mert azok tényleg lélekzet elállítóak. (A Mariposa grove a legjobb, de egy kicsit kiesik az útból)


Ha a sierra túloldalán vagytok, esetleg megnézhetitek a Mono lake-et, ami elég híres, de azért nem olyan nagy szám. Viszont nem messze onnan ott van Bodie, ami a legnagyobb kísértetváros a környéken. A 20. sz elején még tízezren laktak itt, de a bányák kimerülése után teljesen elnéptelenedett. Szuper hely, tényleg. Aztán, ha délfelé, Las Vegas felé veszitek az irány érdemes megnézni mammoth lake-en a bazaltorgonákat, és a legöregebb fákat a bristel cone pine forest parkban. Vegas felé elkerülhetetlen, hogy Death Valley-n keresztül menjetek, és ott is vagy egy-két dolog, amit érdemes megnézni: Badwater basin, Painted dunes, Zabriskie point.


Vegas egy nagy lepratelep. Sötétedés után a járdán, a builzó tömegek lábai alatt rohangálnak a csótányok. Ismerősökkel kellett ide is jönnünk egy párszor, de mindig utáltam. Viszont van egy csomó nemzetipark a közelben, amit érdemes megnézni: Grand Canyon, Bryce, Zion. A Grand Canyon felé érdemes megnézni a Hoover gátat. Brutál. Ha a grand Canyonban vagytok érdemes egyből a Grand Canyon village-hez menni, innen indul egy csomó túra. Ha le akartok menni a legaljára, egy egész napot kell rá szánnatok, és nagyon korán induljatok, vigyetek nagyon nagyon sok vizet. Előtte nézzetek be a visitor centerbe és kérjetek tanácsot az úthoz.


Gyanítom innen visszamentek Vegas-ba, és onnan mentek LA-be a 15ös úton. Ez nagyon gyors, de szeritem megéri tenni egy kis kitérőt Kelso felé. Nagyon nyugodt sivatagi hangulat, kis forgalmú utakon, bármikor me lehet állni bámészkodni, kaktuszokat, Józsua fákat fotózni. Vegyetek sok vizet.


Összeségében nagyon baba kis terv, de vagy 3000 mérföld vezetés lesz. Nagyon brutál. Nagyon ki kell találni, hogy merre akartok menni, az mennyi vezetést jelent, azt hogy fogjátok beosztani, ilyesmi.


Ha akartok útleírásokat olvasni ezekről a helyekről, akkor nézd meg a blogunkat: [link]

2016. máj. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!