Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mi a véleményetek arról, aki...

Mi a véleményetek arról, aki a jövőben ki akar költözni az USA-ba?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A véleményeteket szeretném kikérdezni egy olyan dologról, hogy én már kisgyerek korom óta Amerikába szeretnék költözni, és ott lakni. Olyan válaszokat nem kérek előre leírom, hogy "minek" " maradj itthon" "butaság" stbstb. Nálam ez akár több is mint szerelem szinte. Röviden arra lennék kíváncsi, hogy "lehetséges-e" ez ? Mármint a problémám az lenne, sok helyen hallani, hogy Amerikában már nagyon-nagyon súlyosan ellenőrzik az embereket, vigyáznak a külföldiekkel stb. Az is lehetséges akár, hogy 4-5 év mulva már "NEM LEHET" odaköltözni az USA-ba? És most még ez a menekültes dolog is, gondolom ez is átkavarja a paklit. Illetve ha szerintetek reális ez, hogy lenne érdemes? Mármint én úgy terveztem, hogy itthon leteszek egy szakmát, s emellett az angol nyelvet is teligázzal tanulom,így több esély nyilhatna. Röviden ennyi lenne. Köszönöm szépen előre is a válaszaitokat/tanácsaitokat. Szép napot

2016. júl. 6. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy amennyiben sikerül neked, akkor piszkosul irigyellek, én is élnék Amerikában nagyon szivesen, gyerekkorom óta szenvedélyem a kontinens.
2016. júl. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, de sajnos ahogy halad manapság a világ, egyre jobban kezdek félni, hogy ez az "álmom" nem fog megvalósulni...
2016. júl. 6. 20:34
 3/12 anonim ***** válasza:
Valahogy olyan mesebelinek hangzik a neve is, hogy Amerika, sokan élnének ott szivesen nem véletlenül.
2016. júl. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha lepsz ebbe az iranyba akkor fiatalon tedd, latni sok idosebb emigranst aki nagyon nehezen ( vagy sehogy ) nem tud beilleszkedni, a periferian tengetik eletuket.

Cheers

2016. júl. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

4út áll előtted nyitva, szerinted melyiket fogod majd választani?

legálisan, szakmával, hivatalosa papírokat elintézve

házasság amerikai állampolgárral

üzleti célú befektetés az országban,államtól függően 500 ezer -1 millió dollár értékben,és legalább5-10 munkahely létrehozása 2 évig.

vagy

illegálisan.

Ilyen lehetőségek vannak.

2016. júl. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyértelmű, hogy legálisan szakmával akarok majd kimenni. A papírokról még annyit szeretnék kérdezni, hogy röviden miket kell majd tegyek, ki tudna esetleg segíteni milyen papírok kellenek majd?
2016. júl. 7. 10:31
 7/12 anonim válasza:
100%

Azok az emberek, akik eleve azzal indítanak, hogy "minek mész?", az nincs tisztában a körülményekkel. Ezek az emberek talán ugyan így ki szeretnének menni, mintte, vagy én, vagy sorolhatnám. De szerintem nem mertek nagyot álmodni, kockáztatni, és inkább csak várták a sült galambot.

Ugye az éremnek mindig két oldala van. Amerikának is van egy rossz oldala, de van egy jó is. Oda kiutazni nagyon nagy költség,áldozat,sorolhatná az ember. Csak össze kellhasonlítani az itteni minimálbért a kintivel. Ott egy havi min.bér körülbelül másfél millió magyar forint. Aki persze illegális úton, nyóc' általánossal ott sunyít, persze, hogy csőlakó lesz. De még mimdig vannak olyanok, akik becsületesen szeretnének kijutni. Ez az út sok akadályt vet eléd, de bizony mindegyiken túl tudod tenni magad. Rengeteg ember csak azt tudja felhozni ellenérvnek, hogy fujj koszos, ronda ország, napi szinten vannak lövöldözések, bla bla bla. Szerintem ezeken túl teszi magát az ember, és már egyből más a helyzet. Érdekes, azokat senki sem piszkálja, aki az Ázsiai országokért él-hal..(: Ez is ugyan olyan, mint más ország...Magyar szemnel pedig felfoghatatlan, ami ott van...Itt a környező országokban nem igazán fogunk látni felhőkarcolót..(:

Én személy szerint nem nagyvárosba vágyom, hanem egy kis faluba.:D

Ezzel nem okoskodni szerettem volna, hanem én ilyen szempontból tekintek erre a témára...

Sok sikert kívánok Neked a jövőben! :)

2016. júl. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
angol mennyire megy?
2016. júl. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7-es Jo is lenne masfel millio havi minimalber.Inkabb 400 000 forint korul van.
2016. júl. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Attól függ, hogy mennyit és hol dolgozol. Igen, ott sem olyan fényes a helyzet néhány helyen, de azért magyar szemmel nézve fényévekre van az ottani gazdasági helyzet.. Ha egy magyar oda kijut, szerintem olyan életet meg tud teremteni magának, amiről itt álmodni sem mert volna.
2016. júl. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!