Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » A Kanadába való költözéshez...

Jackiechan24 kérdése:

A Kanadába való költözéshez kell a középfokú angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Önszántamból tanultam meg angolul, és beszéltem már angol anyanyelvű emberekkel rengetegszer, akik nagyon megvoltak elégedve a tudásommal. A kérdés az, hogy ha Kanadába szeretnék költözni a jövőben, kellene-e felmutatni egy diplomát, vagy megnézik az angoltudásom élőben, és úgy döntik el?

2016. aug. 28. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy rémlik, IELTS nyelvvizsgát kérnek.


Biztos információt itt találsz: [link]

2016. aug. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. aug. 28. 21:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Tedd fel ugy a kerdest hogy Kanadanak miert erne meg hohy te ott elhess? Biztos nem a kozepfoku nyelvvizsgad miatt.
2016. aug. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Hát,nem akarom elvenni a kedved de én elég esélytelennek látom egy európai számára a kanadai bevándorlást vagy akár csak az alkalmi munkavállalás lehetőségét is.Dettó ugyanaz a rendszer mint az USA-ban.

Esélytelen még az alkalmi munkavállalás is mivel egyrészt munkáltatói szponzorhoz kötik a munkavégzést, másrészt pontrendszer alapú bevándorlás van.Gyakorlatilag ugyanaz a bevándorlási rendszer van mint az USA-ban annyi különbséggel hogy az USA még nem vezette be a pontrendszer-alapu bevándorlást(merit-based system)Ha ez megtörténik a tengerentúl gyakorlatilag "kivégezte" a bevándorlást.Onnantól fogva (kész )tényleg már csak a feketemunka marad.

2016. aug. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 GCheck válasza:
95%
Ne halgass az előzőre, a testvérem nemrég ment ki. (Még idén) Kell egy idő, hogy elfogadjanak, papírok, letelepedés.. Kell egy szakma ami nekik kell, és kell angoltudás is. A nyelvvizsgákat nemigen nézik. Amerika teljesen más dolog. Oda tényleg sokkal komplikáltabb tisztán kijutni, de Kanadába nem. Ha van egy szakmád és jó nyelvtudásod, akkor van egy jó esély kijutni.
2016. aug. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

#5

Aha, akkor tényeket is közöld a kérdező vel ne csak biztasd kanadára.

Tessék .Tudod a folyamatát a bevándorlásnak? nem. Akkor mit dumálsz?

Mondd el kedves kérdezőnek hogy amig nem talál magának magyarországról (interneten keresztül )kanadában munkát(munkáltatói szponzorral aki workpermitet intéz neki) addig nem fogják beengedni kanadába ;-)

Ilyeneket te nem tudsz? Akkor meg minek dumálsz?

Magyarázd el a folyamatot a kérdezőnek ne csak a levegőbe beszélj,azt mindenki tud.

2016. aug. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha valaki pontrendszer alapján megy, akkor kell a nyelvvizsga, mert az alapján jár a pont. Persze ezen kívül még egy csomó követelménynek meg kell felelni. Ha valaki csak Work Permit-tel megy, ahhoz nem kell nyelvvizsga, csak nyelvtudás, és persze munkáltató, mert rajta keresztül kap engedélyt. Nem lehetetlen, de nem könnyű menet.
2016. aug. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 GCheck válasza:

#6


A kérdező nem azt kérdezte, hogy hogyan kell munkát keresni. Olvasd el először a kérdését!

2016. szept. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sikerült Kanadában élő Magyarokkal is beszélnem.Úgy vélem végül, hogy a pontrendszer miatt is érdemes elvégezni egy középfokú vizsgát. Találtam egy angoltanárt kinek segítségével egy éven belül megszerezhetem a diplomát. GChecknek igaza van, a munkavállalás már teljesen más dolog, amit jómagam fogok elintézni, mivel van aki segítene. De köszönöm mindenkinek.
2016. szept. 1. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!