Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi pénz szükséges ahhoz,...

Mennyi pénz szükséges ahhoz, hogy Los Angelesben éljek?

Figyelt kérdés
Érettségi után szeretnék Los Angelesbe költözni, és egy olyan környéken lakni, ami biztonségos, de nem nagyon drága. Tudom, hogy Los Angeles és az agglomerációja elég drága, ezért már most szeretnék elkezdeni gyűjteni. Szeretném kérdezni -elsősorban olyanoktól, akik ott élnek-, hogy havonta körülbelül mennyi kiadásra számítsak? Fél évre elegendő kezdőtőkére gondoltam, munkát vállalni tudok kint.

2016. szept. 4. 18:26
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, SSN, állampolgárság, amerikai útlevél és kinti rokonság (mondjuk ők az ország másik felén vannak, de mind1) van.
2016. szept. 4. 19:48
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha van rokon őt kèrdezd...
2016. szept. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, de ők Staten Islanden laknak, nem Los Angelesben. Azon felül nekik saját házuk van, én pedig valószínűleg csak bérelni tudok lakást.
2016. szept. 4. 19:52
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Itt le van irva minden: [link]


Ha jol gondolom illegaliskent akarsz kint lenni, ugy hogy a lakas berlesrol szerintem most mondj le. Szobat tudsz berelni de meg az is sokba kerul. Ket honap eloleg+ security deposit is kell ami legalabb $2500-3000-tol indul. (Csak egy sima szoba, nem apartman.) Auto-ra is kell koltened mert anelkul nem lehet meglenni LA-ben ami szinten egy viszonylag nagy kiadas.


Osszefoglalom neked ugy nagy vonalakban:

-Repulojegy $400-500 - ugye meg kell venned visszefele is, hogy be engedjenek az orszagba.

-Szoba berles - $1000 korul ha osztozol a szoban ha nem meg tobb

-Kaucio, biztonsagi letet - $2500-3000

-Auto - $1500-2000 -hasznaltan lehet mar ennyiert elfogadhatot kapni

-Rezsi - $120-150 - legkondi allandoan menni fog

-Etkezes - Havi $300-400 ha nem eszel etterembe csak nagyon ritkan. (McDonals, meg a tobbi gyorsetterem belefer)

-Hirtelen kiadasra is erdemes felretenni amennyit tudsz. Baleset er vagy megbetegszel melyen a zsebedbe kell nyulnod, hogy az orvos egyaltalan rad nezzen. En azt mondom legyen egy $2000-2500 felreteve allandoan.


A minimum wage jelengleg $10.50. Napi 12 ora munkaval meglehet annyit keresni, hogy megtudj elni.

2016. szept. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
Ember! Ha vannak rokonaid sajàt lakással, minek mesz LA-be? Elàrulom neked, az a varos egy szemètdomb, szemfényvesztès az egesz. Menj inkàbb a rokonokhoz.
2016. szept. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#4, köszönöm szépen a linket és a felsorolást is. Bár nem illegális vagyok, gondolom, úgy se sokkal olcsóbb az élet.


#5, tudom, hogy hülyeség, de elsősorban az időjárás miatt vágyom oda. Ott nincs se hurrikán, se hóvihar.

2016. szept. 4. 21:51
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jol gondolom illegaliskent akarsz kint lenni, ugy hogy a lakas berlesrol szerintem most mondj le. "


Próbáltad kedves 4-es vagy csak mondod?

Bemész az apartman office-ba, elmondod, hogy hány háló/fűrdőszobás lakást akarsz bérelni, fél évre, vagy egy évre. Irsz egy csekket a depozitról, és az első havi lakbérről, aláirod a szerződést, megkapod a kulcsokat, és költözhetsz.


Lehet CA-ban nem így müködik, de Illinoisban viccen kívül ilyen egyszerű.

2016. szept. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak meleg idő kell, akkor ott van Phoenix, AZ, vagy Dallas,TX, avagy Atlanta,GA. Mind mind jó, èlhetőbb mint LA.
2016. szept. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves #7-es.


Kaliforniaban elek tisztaban vagyok, hogy mennyibe mibe kerul. A javaslat arra vontakozott, hogy ketsegeim vannak a felol, hogy 18 evesen erettsegivel tud annyi penzt megtakaritani majd megkeresni ami eleg egy lakas berlesehez Los Angelesben. Az anyagiakat figyelembe veve ajanlottam a szoba berseleset.

2016. szept. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor parommal kimentunk (SF, kalifornia) 2011-ben, kb. 4 millio HUF kellett ahhoz, hogy minden beinduljon. De mindkettonknek volt elore lezsirozott munkaja. Mire ment a penz: repjegy, 1 havi alberlet + 2 havi kaucio (4500 USD), kocsi, IKEAbol 0-rol fullra bebutoroztuk a lakast, kaja az elos honapban. Mondjuk mi nem etteremben ettunk, hanem foztunk. Fel evre elore szerintem nem kell sokkal tobb penz (mondjuk meg ketszer ennyi... 1500USD alberlettel szamolva csak albira elmegy plusz 2.5milla). Mondjuk ezen valtoztat az, hogy milyen kornyeken akarsz lakni, es milyen eletszinvonalat tartasz elfogadhatonak. Nalunk alapveto volt, hogy nem voltunk hajlandoak rosszabbul elni, mint otthon.
2016. szept. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!