Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanadából USA-ba?

Kanadából USA-ba?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel,hogy az Államokban voltam 2.5 hónapig Estaval.

Hogyha én az ESTA lejárta előtt átmegyek Kanadába majd ott mondjuk eltöltök 1 hónapot, ezután szárazföldön autóval visszamegyek az USA-ba, akkor mit fognak nézni?

Halottam ha nem repülővel megyünk az USA-ba akkor nem kell ESTA. Ez esetben meddig maradhatok az Államokban?



2016. szept. 27. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Akkor sem maradhatsz ott.

Ezt azok tudják eljátszani, akik kanadai állampolgárok. Hazamennek egy időre, aztán újra vissza USA-ba.

De te Kanadában sem tartózkodhatsz csak úgy.

2016. szept. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Minimum 2,5 honapot kellene Kanadaban toltened ennyi ido USA utan. De fejezzuk mar be ezt az illegalis trukkozgetest. Annyira balkan, annyira szanalom, hogy lassan nekem eg a fejem a trukkozok helyett... ha az USA-ban akarsz elni, akkor nyujts annyit, hogy hasznos, legalis tagja lehess a tarsadalomnak, es pont. Nem akkora elvaras ez.
2016. szept. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

"ha az USA-ban akarsz elni, akkor nyujts annyit, hogy hasznos, legalis tagja lehess a tarsadalomnak, es pont. Nem akkora elvaras ez."


Az illegálisok nagyon is hasznos tagjai a társadalomnak, ha mind a kb 30 millió illegálist eltüntetnénk akkor az élet a Keleti partoktól a Nyugatiig mindenhol megállna, de a Déli államokban biztosan...

2016. szept. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

"akkor mit fognak nézni?" - Amikor ESTAval az USAba erkezel, az utleveledbe bepecsetelnek egy datumot, az erkezestol szamitott 90 nap. Eddig a napig az orszagot el kell hagynod. Ha nem teszed, akkor tultartozkodtal, ami automatikus kitiltast von maga utan elvileg 1-3 evig, de good luck valaha is ujra bejutni tultartozkodassal a nyakadban.


Ha a 90 napon belul elhagyod az orszagot (pl. Canada/Mexico) es vissza akarsz jonni az utleveledben levo datum utan, akkor a hataron levo bevandorlasi tiszt megtagadhatja a beutazasodat, hiszen latni fogja, hogy a 90 napod mar lejart.


A 90 nap szamolasa nem all meg, amikor az orszagbol kiteszed a labad Canadaba/Mexicoban vagy nehany Karib tengeri orszagba. Vagyis ha 2.5 honap utan elhagyod az USAt es 1 honap mulva akarsz visszajonni, akkor az baratok kozt is 3.5 honap, ami fel honappal van tul a megengedett 90 napodon.


A 90 nap szamolas akkor all meg, amikor az eszak-amerikai orszagokat (+ nehany karibi) elhagyod.


"ha nem repülővel megyünk az USA-ba" - ebben az esetben ki kell toltened egy I-94 nyomtatvanyt a belepeskor, amit beragasztanak/betuzogepeznek az utleveledbe. Ezen is lesz egy datum. Ez sem lesz tobb mint 90 nap!

2016. szept. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%

'A 90 nap szamolasa nem all meg, amikor az orszagbol kiteszed a labad Canadaba/Mexicoban vagy nehany Karib tengeri orszagba.'


Ez baromság. A kanadai tartózkodásnak semmi köze az USA-ban tartózkodáshoz.

2016. szept. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

ma 15:12 - miota elsz az Allamokban? Vagy ha nem itt elsz, hanyszor jartal itt? Vagy ha nem jartal meg itt, akkor melyik hivatalos weboldalrol veszed az infodat?



Under the VWP, time spent in Canada, Mexico, and adjacent islands counts towards the maximum of 90 days stay allowed under the program. (forras: 2 kulonbozo amerikai kovetseg/konzulatus weboldala.)


Segitsek a forditasban? A VWP az a vizummentessegi program... a tobbit is leforditsam neked?

2016. szept. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

ma 15:12 - 'miota elsz az Allamokban? Vagy ha nem itt elsz, hanyszor jartal itt?'


14-szer. Ebből nem mindig ESTA-val.


'a tobbit is leforditsam neked?'


Nekem te ne fordítsál le semmit.


'After you have entered the U.S. through the Visa Waiver Program, stayed in the U.S. (or; mosre precisely, U.S., Canada, Mexicao and adjacent islands) for any period up to 90 days, and leave the United States, there is no minimum period requirement to stay abroad before attempting to enter again using the Visa Waiver Program. You can enter as many times as you wish.'


Na ezt fordítsd le magadnak!


[link]

2016. szept. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Erre én is kíváncsi vagyok hogysmint működik.


Lehet nagy hülyeséget kérdezek, de ha én 2 hónapot az usában töltök, 2 hónapot Mexikóban 2 hetet Kanadában akkor ügye túl mentem a 90 napon.

Így akkor már vissza se mehetnék az államokba? Mert ez így nem hangzik túl jól.

2016. szept. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

ertem en mire gondolsz de ez igy nem fog mukodni


megprobalom elmagyarazni, hogy miert:


...stayed in the U.S. (or; mosre precisely, U.S., Canada, Mexicao and adjacent islands) for any period up to 90 days, and leave the United States,...



itt vagy az USAban, aztan hazamesz, es 1 het mulva vissza akarsz jonni, mert teszem azt fullos turista vagy es legutobb megnezted a nyugati partot, hazamentel Europaba aztan most meg a keletit akarod latni, es a bevandorlasi tiszt elhiszi a mesedet, akkor visszajohetsz


de a 90 nap szamolas nem all meg, ha atmesz Canadaba/Mexicoba, vagyis amire a kerdezo gondolt az NEM fog mukodni, atmenni 2.5 honap utan Canadaba majd egy honap mulva vissza az USAba ahhoz nagyon jo sztorival kell eloallni, hogy beengedjenek es ha beengednek az mar egy teljesen uj 90 napos ittletet fog elinditani, de a tisztek sem hulyek, ezt visa run-nak hivjak, amit regen a roman munkasok csinaltak nalunk, hogy atmentek a szlovakokhoz es meg aznap vissza, hogy kapjanak uj pecsetet az utlevelbe...


there is no minimum period requirement to stay abroad - nem eleg atmenni Canadaba, Mexicoba... lehet hogy te ezt igy ertelmezed, de attol ez meg nem igy mukodik :(


ha sikerul is ezt egyszer eljatszani, akkor a kerdezo kap ujabb 90napot, es? az lejar es utana mar tultartozkodott es kitiltjak, ha pedig a masodszori 90 nap utan hazamegy, akkor par honapig ne is probalkozzon, mert nem fogjak beengedni....hacsak nincs tenyleg valami jo turista szoveg, hogy miert jar ide ilyen surun...


ezt csaladtagoknal el lehet jatszani, pl haverom szulei kijottek nyaralni (ESTAval), aztan nehany honap mulva ujra kijottek (ESTAval) mert megszuletett a pici es jol jott a nagyi segitsege a pelenkazasnal, de ezt a tisztnek elmagyaraztak es szo nelkul beengedte oket, idos hazaspar, amerikai gyerekuket jonnek latogatni, van jo kis csaladi ok, ertheto


de egy 'amerikaba' vagyo fiatal 90 napos ittlet utan minek akar visszajonni 2 het mulva ujra ugyanabba az allamba.... remelem sikerult a kulonbseget erzekeltetnem...

2016. szept. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!