Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Alaszkába akarok költözni....

Alaszkába akarok költözni. Milyen tanácsokat tudnátok adni, amire esetleg nem gondoltam még?

Figyelt kérdés

Az ezzel járó anyagi fedezettel rendelkezem.

A szükséges papírok is rendben.

Inkább olyanok válasza érdekel, akik vagy voltak már kinn Alaszkában nyaralni, vagy akár éltek is már ott.

Kifejezetten kistelepülésre mennék, rönkházat vennék, nagy erdővel.Olyan tipikusan alaszkai vidéki életet akarok élni.

Kinek milyen tanácsa van?



#északamerikamesszividéke
2016. nov. 10. 14:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
7%
Van zöldkátyád? Az USA-hoz tartozik és nem olyan egyszerű kiköltözni
2016. nov. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%

Medveszőr bundát odakinn varrass méretre.

Ha pedig majd unatkozol a hosszú téli estéken, lehetőleg ne ezen az oldalon éld ki magad.

2016. nov. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Fairbanks környékére gondoltam.

Persze a városhoz relatíve közel, olyan max 30-50 km távolságra, ha mégis bármi történne, betudjak menni.

De azért ne is legyen közel, érezzem a természetet, a friss alaszkai levegőt, a fenyvesek illatát, és a reggelente a medvebőgést, este meg a farkasnyüszítést.

2016. nov. 10. 14:52
 4/18 anonim ***** válasza:
56%

Vegyél szúnyogírót!

Szerezz puskát, tanulj meg lőni. Vigyázz a medvékkel.

2016. nov. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
43%

És miből fogsz élni? Vannak már konkrét terveid?

Sajnos még nem jártam ott, de nekem is tetszik. Bár hosszú távon nem hiszem, hogy bírnám. Amiket láttam eddig filmeket róla, azok szerint nagyon kemény arrafelé az élet. Munka is általában fizikai, időszakos. Szóval a megélhetés sem olyan egyszerű.

2016. nov. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Önfenntartó életet akarok élni, rengeteg ismeretterjesztő filmet láttam asok tudományos csatornán az ilyen életmódról, igazából olyan északi vidéket kerestem, ahol kevés ember él, hatalmas erdők hegyek vannak, a tél hideg és sok hó van.

Ezek voltak a szempontok.

Az anyagi helyzetre ne térjünk ki, mert ahogy írtam ez fedezve van.

A papírok is elrendezve.

tanácsokra vagy véleményekre voltam kíváncsi, mert ugye mégis egy ismeretlen hatalmas állam területéről van szó.

2016. nov. 10. 14:57
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

Az önfenntartás nagyon nehéz.

Ahhoz bejáratott tudás, rendszerek kellenek.

Nagyszüleim éltek így. Egy nyár alatt kellett mindig megkeresniük, amiből utána egész évben éltek. És persze mindent nem lehet saját magad előállítani, szóval kell vásárolni.

Nekik viszont volt gyakorlati tudások, növénytermesztés, állattartás, stb. Nem filmektől :)

Itthon is nehéz lenne, nem ám teljesen idegen vidéken.

Szerintem először itthon próbáld ki, hogy mit tudsz, és csak utána vállalkozz ilyen nagyobb mutatványra.

2016. nov. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Itthon már így élek vagy 10 éve, és tényleg jó dolognak tartom.

De a környezetváltozásra már régóta gondoltam, de eddig inkább keresgéltem hol lenne jó.

Esetleg még Kanadában Yukon territory lenne alkalmas, szomszédos, Alaszkával.

De először itt akarnám megpróbálni.

2016. nov. 10. 15:03
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Szuper! Akkor sok sikert!
2016. nov. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem inkább Floridában próbáld meg. Tudsz spórolni a rezsin mert fűtés nélkül is kihúzod a téli hónapokat.

Egy magyar férfi ott él, vett farmot, épített rá házat és növényeket termeszt. E mellett még kisebb munkákat is el kell vállalnia úgyhogy még messze van a teljes önfenntartás.

2016. nov. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!