Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Volt már valaki amerikában...

Volt már valaki amerikában turistaként úgy, hogy nem nagyon beszélt angolul?

Figyelt kérdés
Ha igen mik a tapasztalatai? Mi okozott neki nehézséget? Merre járt? Meddig volt ott?
2019. júl. 6. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Én elég jól beszélek, de amikor kimentem, kellett pár nap, míg megértettem a helyi akcentust. Nem voltak jó tapasztalataim, az amerikaiak nem valami türelmesek a nyelvet nehezen értőkkel.
2019. júl. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Háromszor jártam az USA-ban N.Y.-tól (Orlandón át) Miamiig végig autózva.

Nem beszélek angolul, mégis mindent megoldottam.

2019. júl. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hogyan mentél ki? Az autóbérlés egy külön történet, vagy nem bérelted? Egyszer valahol azt olvastam,hogy pl lehet olyan bérleti szertődés ami alapján bizonyos államhatárt nem léphetsz át a járművel USAn belül mert akkor komoly költsége lehet.
2019. júl. 7. 11:57
 4/9 A kérdező kommentje:
*szerződés
2019. júl. 7. 11:58
 5/9 anonim ***** válasza:

Az Alamonál (autókölcsönző) pl. előre kellett szólni az Orlandói reptérnél -ahol béreltem az autót-, hogy majd Miamiban fogom hagyni az ottani telepükön. Ekkor pl. nem tudnak "visszaszállítást" is felszámolni.

Azután hetekig csámborogtunk Floridában a Mexikói öböltől Daytonáig, Orlandótól Miamiig.


Ma már nagy könnyebbség, hogy a neten itthonról is tudsz magyarul szállodát ill. autókölcsönzést intézni.

Rendkívül nagy segítség odakint a GPS, amikor pl. átláthatatlanul kacskaringós sok szintes és sok sávú útkereszteződésekben kellene eligazodnod.

Szintén nagy segítség, hogy a gugli app ami valós időben fordít beszédet két ember között.


Magyar zsebbel a belépők a húzósak, minden mást az itthoninál olcsóbban meg lehet oldani.

Ezért érdemes minél tovább kint maradni.

2019. júl. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekel amerika, de egyben félek is tőle. Sok ott az olyan rész ahova nem mernék menni szerintem pl Ditroit, vagy annak bizonyos részei azalapjan amit olvastam róla vagy láttam róla youtubeon, ugyanakkor sok természeti látványosság van és sok szép város, szobor, óceán, érdekes gyorséttermek.
2019. júl. 8. 10:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Ditroitba már az amerikaiak sem mennek.


Gyönyörű helyek vannak, de úgy sem tudod bejárni őket mert egy élet is kevés hozzá.

De azt megtudod tenni, hogy pl. bejárod Floridát -nagyjából- elsőre.

Legközelebb meg egy másik államot.

2019. júl. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

En mikor legeloszor jartam akkor csak egy kicsit tudtam angolul.

Most mar jobban beszelek mert kint elek.

Az amerikaiakat nem erdekli hogy kulfoldi vagy ugyan ugy beszelnek hozzad, ugyan olyan sebesseggel, uyan olyan kifejezeseket hasznalnak mintha amerikaihoz beszelnenek.

2019. júl. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Huhú gyerekek, teljesen el vagytok tévedve. Detroittal semmi baj nincs az ég adta világon. Nem egy tipikus turista mágnes, én sem ide költöznék, ha választhatnék, de simán jól és biztonságban lehet itt érezni magad. Ha érdekelnek az autók, technika, itt van például a Henry Ford múzeum, egy aranybánya. Azért ha tudsz angolul nagyságrendekkel többet érzékelsz az országból, az emberekből, úgyhogy érdemes inkább erőltetni
2019. júl. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!