Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországban templomokban...

Olaszországban templomokban mennyire hosszú ruhában engednek be?

Figyelt kérdés
Mennyire hosszú nadrág vagy felső kell Velencében templomokba, bazilikába ahhoz, hogy beengedjenek?? Férfiaknak lehet térd alá érő nadrág, vagy kötelező a hosszú? Köszi az infókat!
2010. júl. 12. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fedett váll, fedett térd; úgy tűnt, hogy ez a lényeg. Én Rómában, Vatikánban, Firenzében és Nápolyban voltam múlt héten templomokban, és így már beengedték az embereket.
2010. júl. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszike, akor megpróbálunk úgy öltözni, hogy férjem is tudjon rövidebbe jönni. Köszi!
2010. júl. 12. 13:40
 3/7 anonim válasza:
Sok helyen beengedik a férfiakat térdig érő (de nem térd alatti) nadrágban és a nőket ujjatlan felsőben (de nem pántosban), viszont a legtöbb helyen osztogatnak kendőt pl. a nőknek.
2010. júl. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi most voltunk Velencében. Én mindig ujjatlanban voltam (spagettipánt vagy az sem), illetve térd fölötti nadrágban, szoknyában. A vállamra terítettem egy kendőt, de amúgy a kutya sem szólt rám, hogy rövid lenne a szoknya vagy a nadrág. Azt javaslom, hogy már csak illedelmességből is a felső részre figyeljetek. Vigyél egy kendőt, vagy egy inget amit magadra kaphatsz ha bemész egy templomba, de le is tudod venni ha kijöttél, amikor mi voltunk iszonyat nagy kánikula volt!
2010. júl. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Természetesen a térd fölötti szoknya és nadrág számomra nem azt jelenti, hogy a fél fenekem kilóg belőle! Éppen a térdemig ért, így nem szólt rám senki!
2010. júl. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ez a helytől is függ, ahová mész... Általánosságban kijelenthető, hogy úgy illik, ha a váll és térd fedve vannak. De ahogy például az idegenvezetőnk is mondta, minél délebbre megy az ember Olaszországban, annál inkább elnézőek a templomokban ez ügyben. Szóval például egy nápolyi templomban nem szólnak érte. Én Rómába hosszú nadrágban mentem (40 fokban kellemes volt :D), de aki rövidben ment, azt is beengedték, még a vatikáni Szent Péter-bazilikába is, pedig ott külön két-három öltönyös nézte a megfelelő ruházatot.
2010. júl. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Velencébe szeretnénk menni most hétvégén, és azt tudom, hogy egy nőnek, azaz nekem hogy kell felöltözni, mert már voltam ott, de idén megyek először férjemmel, és eddig nem volt gondom férfi öltözetre, de hát öregszünk, és mostmár figyelnem kell arra is, hogy rá mit "adok". Szóval főként az érdekelne, hogy Velencébe a bazilikába mibe engedik be a férfiakat. Köszi mindenkinek!!
2010. júl. 13. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!