Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyek a legjobb nyaralóhelyek...

Melyek a legjobb nyaralóhelyek Görögországban és Olaszországban, ahol a közelben vannak látványosságok?

Figyelt kérdés
Ahol esténként buli van, fiataloknak ajánlott, közelében vannak látványosságok. Szálláshelyet és ételt olcsón kapunk, és persze igényes, a fürdőhely is. És vásárlási lehetőség is van.
2008. nov. 16. 18:52
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én ezen a nyáron nyaraltam, Olaszországban, és valami eszméletlen jó volt! a szállásunk Riminiben volt, ami nagyon színes, és pezsgős éjszakai élet terén. Minden este, inkább éjszaka a városban voltunk! ezt úgy kell elképzelni hogy egy nagyon hosszú utca végig és egyik oldalt tele van szállodákkal másik oldalt tele boltokkal! sok bárrok voltak és a szállodák teraszán is voltak bulik! (táncoltak főleg ilyen kicsi gyereks programok)

én 100% tudom neked ajánlani mert a látványosságok is viszonylag közel voltak.(én ezeket láttam)

pl: Riminiben van egy hatalmas aqua park

San Marino a csodálatos volt

Ferrara, Ravenna, Parma (sonka), Modema , Firenze (Dávid szobor)

sajnos árakat nem tudok mondani, mivel csoportosan mentünk! (iskola szervezéséven 50 fős)

de a hotel nevét meg tom mondani! Hotel Moze'! ja és még annyi h az Adria-tengerben fürödtünk, és az a partszakasz fehérhomokos volt, igényes! remélem tudtam egy kis segítséget adni!

Bea_angel

2008. nov. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Paralia, Sarti, Tolo
2008. nov. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Én Paraliát ajánlanám első körben. De csak akkor, ha kocsival mentek.

Paralia nagyon jó, bulis hely, de kisgyerekekkel is jó (mi is így szoktunk menni).

Rengeteg fiatal van, és nagy éjszakai élet.

A közelben rengeteg látványosság van: el lehet menni a Meteorákhoz, Edessába a vízesésekhez, ott az Olimpos, Dion, Thessaloniki és még sorolhatnám.

Hajókirándulások is indulnak innen.

A szállás nagyon olcsó, tavaly egy hétig, öten összesen 13000 (!!!) Ft-ért béreltünk egy apartmant két szobával a tengertől úgy 20 méterre. :D Idén meg két hétért fizettünk, összesen 3 szobáért 60e Ft-ot.

Az étel sem drága, egy gyros kólával akár 2,3 euró.

De ha tényleg olcsón akarsz vásárolni, akkor érdemes Katerinibe bemenni a Lidl-be, ahol olyasmi árakat találsz, mint itthon. A tengerparton azért valamelyest drágább.

A tenger itt nem a legszebb, apró homokos, és nagyon gyorsan felkavarodik.

Viszont, ha beültök az autóba, és elkocsikáztok 7 km-t északra, ott van egy sólepárló, ahol van egy iszapfürdő is, meg tök jó tengerpart. Nagyon-nagyon sekély, meleg, és tele van kis rákokkal, meg kagylókkal.


Az idén még voltunk egy hetet Nei Poriban is.Azt tényleg csak kocsival ajánlanám, mert ott nincs nagy élet, viszont gyönyörű, és mi még tengericsillagot is fogtunk. Viszont drágább is, mint Paralia.


Ha van kérdésed, írhatsz privátot is. Mi minden évben megyünk, és vannak kint rokonaim is.

2008. nov. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó vagyok: Sartit, Tolot semmiképpen nem ajánlom! Ott meg lehet halni, olyan unalmas! Mi kb. 2 órát bírtunk ki ott, majd menekülőre fogtuk. Néma csend, és hullaszag.
2008. nov. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 tade ***** válasza:
85%
SZia. En Olaszorszagban lakom, igy sok lehetosegem van a tengerre utazni. MInt az elso hozzaszolo is irta, en is nagyon tudom ajanlani Riminit, mert minden korosztalynak van lehetosege a szorakozasra. Amit az elos nem irt, hogy Rimini mellett van egy nagy vidampark, Mirabilandia, kb 25 euro a napi belepo egy szemelyre. Viserba di Riminin van az ugynevezett "mini Italia" ahol Olaszorszag kicsinyitett makett masat lathatod, nagyon szep es nagyon szorakoztato. En is csak ajanlani tudom San Marinot, szamomra csodalatos elmeny volt. Az arakat, ha nezzuk, akkor viszont azt kell mondjam Rimini az egyik legdragabb hely az Olasz adrian, Milano Marittima utan. (Bar az utobbi inkabb a hires diszkoi es a sztarok miatt draga). Viszont nagyon sok lehetoseg van a szorakozasra, akar a belvarosban, akkar Rimini kornyeken.
2008. nov. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Paraliat nem ajánlom mert nagyon zsúfolt és keskeny a parta,de ha elmész egy két km.-re távolabb ott van Olympic Beach,újabb üdülőhely,nem drágább mint Paralia,viszont sokkal szebb.Mi az Edem Holliday Club Hotelben voltunk,medencéje van,este zene hangulat,pálmafák.Szuper!
2008. nov. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
Utolsónak: Paralia már egybe van épülve Olympic Beach-el, úgyhogy tök mindegy, hogy hová megy.
2008. nov. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

OLASZORSZÁG! LIDO DI JESOLO!

Európa leghosszabb sétálóutcája, a legmagasabb vizicsúszda a csúszdaparkban, szórakozóhelyek tömkelege. Campingben a mobilehome (olyan, mint a lakókocsi) nem olyan drága. Velence egy köpésre van. Na és persze az olasz emberek...

[link]

2008. nov. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Paralia nincs egybeépítve Olympic Beachel hisz öt percnyi országút választja el a két üdülőhelyet,közel duplájára szélesedik a part,ahonnan látni az Olimposz hegyet,szóval csendesebb,szelektebb hely mint Paralia,a túristák közti külömbség bizonyítja,Paralia már tele van csőcselékkel, egymás hegyén hátán az olcsó szar szálláshely.
2008. nov. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
Bocs, de voltam már ott néhányszor, utoljára most nyáron, és én rá merem mondani, hogy egybe van épülve. Az más kérdés, hogy arrafelé szélesebb a part. De amúgy hülyeség ezen vitázni.
2008. nov. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!