Kezdőoldal » Utazás » Európa » A norvégok angolul beszélnek?

A norvégok angolul beszélnek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 17. 14:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Ellenkezőleg.

Az angolok beszélnek norvégul.

2010. júl. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Miért beszélnének angolul? Amikor nekik is van saját anyanyelvük??? Norvégul beszélnek,de szinte mindenki tud angolul is mert kötelező tanulni nekik.Úgy mint nekünk régen az orosz nyelvet,most meg az angol és német nyelvet..
2010. júl. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
14:38-as: annyi külöbnséggel, hogy a norvégok az angolt anyanyelvi szinten beszélik, amit a magyarokról nem lehet mondani, söt!!!
2010. júl. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Elment tatár, török, az angol nyelv se örök...
2010. júl. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:48

na igen..de miért is? mert ők már elég régóta tanulják..nekik mindig az angol volt a kötelező így a nagymama is tud angolul..Azért mi magyarok nem voltunk ilyen helyzetben.Én például amikor iskolás voltam oroszul kellett tanulni,és azt is tessék-lássék módon..(az orosz tanárnőm például az igazgatónő barátnője volt.Nem volt semmi képzettsége,csak annyi hogy tudott oroszul..)Én és a velem egykorúak többsége,meg persze a nálam idősebbek nem tanulhattak akkor angol vagy francia nyelvet...Az angol nyelv tanítása az elmúlt pár évben jött...Ezért nem tudunk mi magyarok olyan jól angolul...

2010. júl. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
norvég a hivatalos nyelv, de igen jól beszélnek angolul, hála az ottani jó oktatási rendszernek...
2010. júl. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Norvégül bezsélnek. De angolt is tanulhatnak :)
2010. júl. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Norvégia hivatalos nyelve a norvég nyelv, mely a germán nyelvek északi csoportjába tartozik, és szorosan kapcsolódik a dánhoz és a svédhez. Általánosságban véve a norvég, a dán és a svéd nyelvet beszélők könnyen megértik egymást.
2010. júl. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Értem, szóval Norvég. Köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 17. 18:26
 10/15 anonim ***** válasza:
41%
Itt osztjátok az észt, de elárulom, hogy olyan nyelv, hogy norvég nincs, a lakosság nagyobb része a bokmål-t (köznyelvet) míg kisebb része a nynorsk-ot (újnorvégot) beszéli, de amúgy tényleg mindenki igazán jól tud angolul.
2010. júl. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!