Kezdőoldal » Utazás » Európa » Vonattal milyen Mo. N kívüli...

Vonattal milyen Mo. N kívüli helyeken voltatok mar? Inkabb vonattal vagy kocsival mennetek? Pl svajcba, pragaba, becsbe

Figyelt kérdés

Nem vonatoztunk meg soha de en szeretnek aztan arra gondoltam vonattal kene menni de elbizonytalanodom neha. Valami velemeny rola?

Engem az is tamogat h a vonat biztonságosabb mint a kocsi vagy a repulo



2019. dec. 14. 22:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi vonattal csak rövid távon utazunk. PL. Oxford- London távolság ( Oxfordban élek)

Hazamenni Magyarországra csak kocsival vagy ha rövid időre megyónk haza akkor repülővel. Vonattal sokkal körülményesebb ( többször kell átszállni), és sokkal drágább.

Egyszer még lánykoromban amikor 17 éves voltam, mentem vonattal Bulgáriába, Várnába. Akkor is fárasztó volt, de akkor élveztem.

Egyébként ha azt néznénk melyik közlekedési eszköz a legbiztonságosabb, akkor az a repülő.

2019. dec. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Egy csomó mindentől függ: mennyi időre mennétek és hányan? Mennyire szeretnétek kimozdulni a városból?


Bécsbe a Railjet gyakorlatilag kirepít, szerintem sokkal jobban megéri, mint autóval (3-4 főnél már lehet, hogy drágább, de a parkolást is érdemes figyelembe venni), a busznál pedig jóval kényelmesebb.


Prága már hosszabb út, de van Euronight, ami este indul Budapestről és hajnalban ér Prágába. Ha rááldozol némi pénzt, akkor hálókocsiban is utazhatsz és kényelmesen végigaludhatod az utat, kipihenten érkezel. Sima ülőkocsiban azért elég gyűrötten fogsz leszállni (tapasztalat :) ).


Svájc már kérdéses - elég hosszú, és valószínűleg nem úszod meg átszállás nélkül. Oda azért én inkább repülővel vagy kocsival mennék, de a vonat sem rossz megoldás. Persze függ attól is, hogy pontosan hová utaznál.

2019. dec. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 subrette ***** válasza:
100%

Egyszer Budapestről Berlinbe és vissza, egy másik alkalommal Budapestről Firenzébe vonatoztam. Az előbbinél az Elba völgye volt a legszebb szakasz, a másodiknál a Trieszt és Velence közötti Adria-parti rész.

A repülő mindkettőnél olcsóbb lett volna.

Budapest - Bécs között sokat mozgok. Ha 4 napon belül visszajössz, akkor már 2 embernek olcsóbb autóval menni. A 4 napos kirándulójegy 33 EUR, míg az autó kb. 50 EUR-ból fordul meg (autópálya-matricát nem számoltam, mivel rendszeresen megyünk, éves matricánk van mindkét országban). Ha az ÖBB-nél veszed a jegyet és nincs SparScheine jegy, akkor már egy embernek is olcsóbb autóval, mivel így 2*40=80 EUR a retúrjegy. Viszont az M1-es/A4-es autópályákon nagy a kamionforgalom.

2019. dec. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Frankfurtban voltam, Viernheimbsn, meg hannoverben. Ja, peinéban is. Az autót jobban szeretem. Igaz sok a dugó, de rugalmasabb vagyok.
2019. dec. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nemzezközi út itthonról/haza kb ugyan olyan, mint egy belföldi út, csak hosszabb. Viszont egy "belföldi" út külföldön tök más, ezerszer jobb. Csehországban utaztam a párommal 360 km-t Super City vonattal (az itteni IC megfelelője). Sokkal kényelmesebb maga a vonat, adnak ingyen ásványvizet és újságot. Kávéval is kínálnak, ami már fizetős, de nem várhatunk el mindent ingyen. Ja, és KETTŐNKNEK az egyúti menetjegy helyfoglalással, 360 km-re átszámolva összesen 4400 Ft volt - ott ugyanis már két fő együtt utazásakor jár kedvezmény, hogy ne érje meg autóba ülni. A MÁV mikor fog eljutni erre a szintre?
2019. dec. 15. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Pár éve Dániába mentem vonattal. Idén nyáron pedig interrail tickettel körbeutaztam Európát.

Szerintem attól függ ez a vonatozás, hogy milyen célból, mennyi időre mész. Szívesen ülök repülőre, az azért gyorsabb, de a vonatból egy csomó mindent láthatsz.

2019. dec. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Először az utolsó kérdésedre válaszolva: Bécsbe, Prágába mentem már vonattal, busszal és autóval is, de egyértelműen a vonat a legjobb választás. A többihez képest rengeteg helyed van, nem kell a vezetésre figyelni, menetidoben is összemérhető a vonat és az autó (a busz azért határozottan lassabb), van rajta kocsma (bár a Railjet, valamit az Utasellátó hamburgi, zürichi kocsijai nagyon drágák, a többi viszont tök jó árakon dolgozik), nem rázkódik és egy-két főre nézve még olcsóbb is az autózásnál (de nem a busznál). A szűk keresztmetszet az a csomag, nálam az szokta eldönteni, hogy autó vagy vonat legyen. Ezen kívül persze fontos kérdés az is, hogy csak városlátogatás a cél vagy mennétek kirándulni , látogatni olyan helyekre, amiket nehèz megközelíteni tömegközlekedéssel.


Egyébként nagyon sok helyen jártam már vonattal. Magyarországról indulva Nürnberg, Prága, Bialystok, Baranavicsi, Kijev, Kisinyov, Bukarest, Belgrád, Mosztár, Milánó az a kör, amin belül mozogtan eddig. De ezen túlmenően is vonatoztam màr sok országban, pl USA, Belgium, Hollandia, Luxemburg, Spanyolország, Dánia, Svédország, Oroszorszàg, Svájc, Görögország, Észak-Macedónia, Thaiföld területén is.

2019. dec. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Mi inkább autóval voltunk Svájcban, amiatt, hogy ott könnyebben tudjunk közlekedni. De ismerősömék hálókocsis vonattal mentek. A Svájci út gyönyörű, vonattal nagyon klassz. Azt hiszem 150 ezerbe került 2 főre, oda-vissza. Én oda szívesen mennék vonattal is. Az egész ország egy csoda.
2019. dec. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

Autó:

Horvátország, Hollandia, Németország, Szlovákia


Vonat:

Olaszország, Oroszország, Finnország


Repülő:

Törökország, Ausztrália, Írország


Hajó:

Skócia, Új-Zéland


Mindegyiknek megvan a maga előnye, a legbiztonságosabbnak a vonatot és a hajót gondolom, bár mindkettőben elég szűkös kabinunk volt.

2019. dec. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk még nem nagyon van lehetőségünk se kocsival utazni, így a legtöbb helyre vonattal utazunk, mellesleg élvezzük is.

Prága és Bécs kifejezetten kényelmes vonattal (Svájcban még nem voltam), mindkét járat elég fejlett és modern. Hogyha csak az adott városban, vagy tömegközlekedéssel elérhető helyen maradnátok, és belefér, hogy háztól házig valószínűleg hosszabb ideig tart az út, akkor megéri vonattal menni szerintem.

Egyébként vonatkoztunk már Csehország többi részén, Lengyelországban, Szlovéniában, Görögországon kívül az összes balkáni országban és Olaszországban, az általad említett két vonal az egyik legkényelmesebb az összes közül.

2019. dec. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!