Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyek a legélhetőbb vidéki...

Melyek a legélhetőbb vidéki városok Dél-Anglia környékén?

Figyelt kérdés

Bristol, Southampton, Brighton, Reading, Portsmouth városokat hogyan rangsorolnátok? Esetleg valami egyéb tippeket tudtok?


A főbb szempontok munkalehetőség, megélhetés(árak és fizetések alapján) és közbiztonság. De egyéb tapasztalatokat is szívesen olvasok.



2020. okt. 22. 14:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, te magyar vagy gondolom, ezért ha Angliába készülsz, akkor én pont hogy a legmultikultibb városokat tenném a listám elejére, mert ott fogod a legjobban érezni magad. Vess egy pillantást a Brexit népszavazás eredményét mutató térképekre is, és azokat szintén vedd előre a listán, ahol nagy arányban nyertek a remainerek.


Megmagyarázom:


Képzeld el, hogy beköltözöl egy konzervatív, full angol városba, ami ráadásul nagy arányban brexitpárti. Te leszel a kelet-európai, barátkozni nem fognak veled, maximum megtűrnek. Ez tény. Így akarsz élni egy idegen országban? Egy homogén társadalomba sokkal nehezebb kivűlállóként beilleszkedni. Mindig nevetek amikor az ilyen kérdéseknél a "sokbevándorlós" helyeket leszólják a válaszolók, és nem veszik figyelembe hogy igen, de a kiköltözni készülő kérdező ősei sem voltak ott Hódító Vilmos hajóján.


Ha "multikulti" városba mész viszont, akkor ott lesz a környezetedben egy rakás figura, akik ugyanabban a cipőben lesznek, mint te. Ugyanolyan idegenek, ugyanazokat a problémákat fogják megélni: nyelvismereti hiányosságok, lakáskeresés, bürokrácia, diszkrimináció, stb. Ne becsüld le, hogy ez mennyit számít, főleg az első hónapokban, hogy nem érzed magad egyedül. Lehet ezen múlna, hogy a honvágytól (ami legtöbbször csak magány igazából) hazaszaladsz-e két hónappal kiköltözés után.


Tapasztalatból beszélek egyébként, csak én Németországba költöztem. De ez minden országra igaz.

2020. okt. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Leginkább Skóciában szavaztak a Brexit ellen, ilyen téren Anglia bármelyik régióját lepipálják. Edinburghban pl: 75% a maradásra szavazott. Ezzel szemben viszont a skótokról úgy hallottam, hogy ők az angoloknál kevésbé befogadóak, kicsit ridegek. Skócia is vonz engem valamelyest, de egyelőre inkább Angliában gondolkozom mert ott már több alkalommal is jártam, nem hallomásból tetszett meg. Skóciáról meg nincsen semmilyen személyes tapasztalatom.


Egyébként érdekes amit mondasz, fejben tartom mindenképpen(2-3 évvel később lenne aktuális a kiköltözés, addig még sokminden változhat).

2020. okt. 24. 02:54
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom Reading-et 6 évig éltem ott!! Imádtam
2020. nov. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!