Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen az élet Párizsban?...

Milyen az élet Párizsban? (Nem sokára költözöm. ) Mennyire drága? (Havi 800 EU mire elég? ) Nyelvtanfolyamok ára? Milyenek az emberek, nyitottak, barátságosak? Mennyire cosmopolita hely? Mit érdemes a környékén megnézni? Milyenek a bulik?

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, akkor elég komoly kihívás lesz. 800 euro perpill 225 000 Ft. Azzal számolhatsz, hogy minden minimum kétszer drágább, mint itthon. És ez még a legjobb eset. Példaként, egy doboz cigi 1000 Ft felett kezdődik. Az embereket annyira nem lehet megismerni, hiszen rengeteg a turista is az év minden szakaszában. Viszont a párizsiak szerintem kicsit el vannak szállva maguktól, legalábbis nekem eddig még nem volt pozitív élményem egyikőjükkel sem, még a boltban is gyakorlatilag hozzámb*szták, amit kértem. De persze lehet, hogy csak én fogtam ki rossz embereket. Szóval egy magyar ember pénztárcájával mérve nagyon drága hely. Ellenben a látványosságokba nem lehet belekötni, azok csodálatosak. Gondolom az Eiffel-tornyot említenem sem kell. Aztán ott van a Notre Dame, a Sacre Coeur és a Diadalív. Engem ezen nagyon megfogtak, mindhárom lenyűgöző. De akármeddig sorolhatnék nevezetességeket, mert rengeteg van belőlük, és egyaránt említésre méltóak: a Champs-Élysées-n egy séta, egy hajóút a Szajnán, a Louvre, az Invalidusok Dómja. És persze Disneyland, ami könnyen megközelíthető Párizsból. A bulikról nem tudok nyilatkozni, mert egyben sem voltam még.

Remélem valamennyi infót sikerült merítened a válaszomból, kellemes utazást és sok szerencsét kívánok. =)

2010. aug. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Baromi drága! Most volt lehetőségem ösztöndíjjal Franciaországba pályázni, és először Párizst akartam. Beszélgettem azokkal, akik már voltak, és megállapítottam, hogy éhen fogok halni! :) Szállás havi 500 euróért, meg ilyenek... Úgyhogy Lyon-t pályáztam meg, olcsóbb, de még az is nagyon drága. Fro-ban magasabb az életszínvonal, a minimálbér 1000 euró körül van, tehát én a kis 600 eurós keresetemmel (ösztöndíj + támogatás) nem hiszem, hogy labdába fogok rúgni...


Párizs pedig a legdrágább város mind közül. Egy havi bérlet metróra, buszra stb 100 euró körül van, más városokban azért háromhavit veszel... tehát ennyire más. Sajna nekem nem érte meg odamenni, nem akartam anyagi csődben élni ott fél évig (a hónap végén indulok, januárban jövök).

Egyébként nagyon cosmopolita, nagyon elegáns, menő, bulis, éjszakai élet haatlmas, de az is jó drága :) és minden gyönyörű!

2010. aug. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A cigaretta tipikusan marha rossz példa, az tényleg igen drága, de aránytalanul többe kerül mint a többi árucikk. Amire még számíts, hogy a szolgáltatás (minden munkaerő) sokkal drágább, mint nálunk (fodrász stb.)

Az is számít hogy ösztöndíjasként mész-e? A CNOUS-on keresztül próbálj szállást találni, esetleg ajánlom a CISP Kellermann-t, kollégium szerűség, és még a "legolcsóbbak" egyike.

Sajnos a szállás lesz minimum 500 euró körül... és akkor még nem is jártál rosszul. Persze vannak ott is szupermarketek, LIDL, stb. ott kell vásárolni, nem a városközpontban.


Nekem pozitív tapasztalataim voltak az emberekkel, mindenütt készségesek és rendesek voltak, igaz én jól beszélek franciául. A hepciáskodó (mi az hogy nem tudsz angolul...) külföldieket persze nem szeretik, de ez érthető is.

Kozmopolita olyan értelemben hogy főleg a központban lépni se lehet a turistáktól...meg elég sok a suvick is.


Nyelvtanfolyam mint minden ami szolgáltatás rohadt drága. De ha diák vagy, akkor az egyetemen több mint valószínű hogy lesz valami FLE (Francais Langue Etrangere) képzés, csak járj utána.

Nevezetességeket bármelyik útikönyvben megtalálod, bulihelyeknek tudom ajánlani a MIX clubot (a Gare Montparnasse alatt van), vagy a DuPLex-et (ez meg a Diadalív környékén). A MIXben csütörtökönként volt régebben erasmus est, külföldi diákoknak a belépés éjfélig ingyenes. Egy sör viszont 5 euró (és ez ráadásul csak 25cl-es üveg), és általában kocsmában stb az innivaló aránytalanul drága.


Élelmiszerek viszont, ha jó helyen vásárolsz nem sokkal drágábbak mint nálunk. Ja, és náluk 1200 euró a minimálbér, szóval nekik nem olyan vészes...


Toulouseban éltem egy ideig (háromszor fél évet, és most is megyek vissza), ha van bármi kérdésed még szólj privátban.

2010. aug. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok-sok valóban hasznos választ! Azt elfelejtettem megemlíteni a kérdés feltevésemnél, hogy 800 Eu-m lesz, mint költőpénz, szállás, kaja megvan. (aupair-ként fogok dolgozni, Párizs É-Ny-i részében)

De az árakkal mindenesetre elkeserítettetek :( - bár jobb felkészülni rá. De azért a 100 EU-s havibérlet szíven ütött :( Hál Isten nem cigizek :) Fodrászhoz, kozmetkiushoz stb még itthon a napokban elmegyek, így "időt" nyerek :)

Az én tervem, itthoni gondolkodásommal, hogy 800 eu-ból, 400-at félreteszek, havi bérletre költök + kirándulok a környéken + és persze bulizok (ésszel) + vmi sport (aerobic, gym v hasonló) ja és a nyelviskola, amiről mostanában hallottam, hogy létezik ingyenes képzés is a különböző kerületekben.

Szerintetek ez megvalósítható? Vagy csak álom?!

Összehasonlítva USA nagyvárosaihoz képest, Párizs akkor is jóval drágább?

2010. aug. 12. 10:00
 5/6 anonim válasza:

Szia . Én találtam olcsó nyelvtanfolyamot au-paireknek:


[link]

2011. jan. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Én is Párizs mellett au pairkedem, fele annyi pénzért. Szeretnék még egy évet maradni. Nem írnál nekem egy privát emailt? Ha nyáron otthagyod a családot, beajánlhatnál náluk:) Köszi!
2011. jan. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!