Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kell-e új útlevelet csináltatnom?

Kell-e új útlevelet csináltatnom?

Figyelt kérdés
December 19-én megyek ki angliába meghatározatlan időre, kb 1 év vagy több. Az útlevelem április 26án jár le, a személyim 2009 január 24. De a jogosítványom csak 2013ban. Szóval ha majd hazajövök feltétlen az útlevél kell?
2008. dec. 1. 23:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Vagy az útlevelednek vagy a személyidnek érvényesnek kell lenni a hazautazáskor. Ha kint lejár ott kell megújíttatnos a követségen. Érvénytelen okmánnyal nem engednek föl a repülőre.

A jogosítványt nem fogadják el.

2008. dec. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne válaszd a kinti meghosszabbítást, mert az sokkal költségesebb és SOKKAL TÖBB IDŐ (hónapok is lehet!), inkább most kérj új útlevelet. Idén még olcsóbb is :)
2008. dec. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van mindkét elöttem szólónak. nagyon drága kinti meghosszabítás.

A jogsi csak magyarország területén érvényes mint hivatalos okmány, már mint személy igazolásra. Külföldön csak a kártyás ´személyi vagy útlevél. A régi személyivel ami még érvényes kiengednek, de sok hivatal nem fogadja el.

Kint több helyen szükséged lesz rá, mint pl ha albit keresel, munka keresékor,lakcím bejelentésnél, bankszámla nyitásnál, telefon vételnél, stb..

2008. dec. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csinaltass, akar 10 eveset, ne az 5 eves utlevet. 5 ev eleg hamar eltellik.

En is Angliaban elek, es mindent az utlevellem intezek, nyelviskola, munkahely, szoval szukseged van ra. Mindenkeppen csinaltass, nem lesz gubanc semmi ugyintezeskor, mindenhol elfogadjak, es kerik is.

2008. dec. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
azt megtudjátok mondani, hogy mennyibe kerül most egy új útlevél (5 és 10 éves) ? és ha azt megcsináltatom akkor a személyimet nem muszáj? köszi
2008. dec. 2. 14:12
 6/9 anonim válasza:
A szemelyiddel nem is tudsz hazajonni Angliabol. Szemelyit EU orszagokban tudsz hasznalni, ahol el a schengeni egyezmeny. Az onkormanyzatok honlapjan (az okmanyiroda alatt) tuti, hogy fent van mennyibe kerul az utlevel. En tavaly csinaltattam meg, 10 eveset kertem, es azt hiszem 10.000Ft-ba kerult. Az 5 eves mintha 7000Ft-ba kerulne, de most molvastam az indexen, hogy jovore sokkal dragabb lesz az uj utlevel csinaltatasa.
2008. dec. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A szemelyid nem kell, de gondolom hogy nem labat logatni fogsz Angliaban. Ha nem, akkor kell az utleveled minden ugyintezeshez, nem csak a hazautazashoz kell az utlevel!!! Ha meglesz az utlevel, akkor szemelyi nem kell, azt hagyd itthon. Kerdezd meg az okmanyirodaba hogy mennyibe kerul, es ott kell idopontot is kerni, de menjel, mert nem fog elkeszulni dec. 19-ig!!!!
2008. dec. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

ma voltam az okmányirodában, 6000 ft ot fizettem az 5évesért. azt mondták 2 hét alatt kész, remélem tényleg kész lesz addig .

köszi a válaszokat még1szer

2008. dec. 3. 17:18
 9/9 anonim válasza:
En is Angliaban elek es azt szeretnem azert helyesbiteni, hogy szemely igazolvannyal nem lehet hazamenni. Ha ervenyes minden tovabbi nelkul elfogadjak. Nekem van ugyan utlevelem is, de kiprobaltam es elfogadjak. Sot bankban is kiprobaltam es ott is ment. Sok magyarnak nincs is utlevele, mert csak a szemelyijet hasznalja. El kell fogadjak. De mar ugyis elkezdted az utlevel intezeset szoval mindegy. Sok sikert!
2008. dec. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!