Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire depresszív az időjárá...

Mennyire depresszív az időjárás miatt Svédországban élni?

Figyelt kérdés

Szóval kaptam egy tökjó lehetőséget, egy öszöndíjat, amivel 2 évre kimehetnék Sévdországba.


Viszont elég érzékeny vagyok az időjárásra: vagyis ha egy hétig nem süt a nap, levert leszek. Ilyen téli depresszió vagy mi:D

Aztán meg ha ragyog a nap, akkor motivált és boldog.


Akinek van tapasztalata hosszabb skandináv tartózkodásról: milyen az idő, mennyire kibírható a tél? És nyáron ott is van ragyogó napsütés vagy csak ilyen tompa szürke fény?



2021. febr. 15. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Svédország egy nagy ország. Nem mindegy hogy melyik részéről van szó.
2021. febr. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kibírható, télen hó van meg hideg, tök sötét meg csak északon.


Nyáron meg gyakran van 25-30 fok. Szerintem menj, ne hagyd ki!

2021. febr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért a 25-30 fok egy kicsit túlzás :D Én délen lakom, itt kb egész évben ősz vagy tavasz van. Előfordul hogy nem süt a nap egy pár napig és inkább csak szürke minden, de annak is megvan a hangulata, a svédek szerint „mysig” :) De ezen a héten például minden csupa fehér volt és sütött a nap, rengetegen voltak kint korcsolyázni és tök szép volt minden :)
2021. febr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én Finnországban élek és hasonló az időjárás itt is. Ahogy írták már, nagy ország, délen enyhébb az időjárás. A tél kemény, nem feltétlenül a nagy hideg, inkább, hogy hosszú. Van, hogy már augusztusban kiskabát kell (10-15 fok nappal) és a fák kb. májusban kezdnek el zöldülni. Volt már olyan év, hogy júniusban még volt havaseső. Sötét, depis időszak ősszel és télen van, de most már jövünk ki belőle, annyira nem vészes. 2 évre simán kijönnék, téli depesszióra jó a D-vitamin és a sport. Főleg ha nyitott vagy a téli sportokra.
2021. febr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!