Kezdőoldal » Utazás » Európa » A Balti- tenger és az Északi-...

A Balti- tenger és az Északi- tenger mennyire alkalmasak arra, hogy nyáron fürödni tudjunk bennük anélkül, hogy fáznánk?

Figyelt kérdés

Tehát legalább 22-23 fokos vízre gondolok.

Eléri nyáron ez a két tenger ezt a hőfokot?

Ha igen, akkor melyik országban?

Van egyáltalán olyan tengerparti turizmus azokban a part menti országokban, mint például a török, olasz vagy francia riviérán?



#tenger #turizmus #észak #balti #balti- tenger #északi- tenger
2021. febr. 26. 16:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%
Strandok vannak, sőt egész jók és a helyiek nagyon bírják a vizet. Ha te is akkor perfekt.
2021. febr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
96%
A rostocki kikötő mellett van egy jó nagy strand, ami nyáron tele szokott lenni fürdőzőkkel. Én Dánia északi csücskénél Frederickhavnban fürödtem a tengerben egy strandon, kellemes volt.
2021. febr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%
20 foknál nem igen melegebb a legdélebbi legnaposabb részeken se.
2021. febr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
44%

#10: a tengereknél nem mérnek átlag hőt??? Pont a tengereken és az óceánokon mérnek és számolnak átlaghőt, mivel a vízhőmérséklet nem csak attól függ, hogy mennyire süt a Nap, hanem a víz sótartalmától, a mélységétől, az áramlatoktól is, és az sem mindegy, hogy éppen apály van vagy dagály.

A napi statisztikát is átlag hőmérséklet alapján számolják ki és rögzítik. Természetesen a víz hője változik a különböző napszakoktól is, úgyhogy bármilyen nehéz is elhinni, a Balti-tenger sem lesz hajnali 3-kor és délután 6-kor is pont 22,2 fokos...

2021. febr. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy ajánlgatjuk a kérdezőnek, hogy milyen klassz strandok vannak (ez igaz is amúgy), csak éppen ha neki a MINIMUM élvezhető hőmérséklet a 22-23 fok, ami ott a csúcs a legnagyobb, hosszantartó kánikulában, akkor jó eséllyel elég nagyot fog csalódni. Lepontoztatok, de attól még igenis sok német jár pl az olasz partokra, nem ok nélkül. Aki nem bírja a hidegebb vizet, annak nem lesz kellemes a fürdőzés az északibb tengerekben.
2021. febr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
22-23 fok nem reális. Ki lehet fogni nagy ritkán egy-egy sekélyebb, védettebb öbölben, de erre nyaralást építeni nem lehet. Én Saaremaa szigetén 18 fokos tengerben fürödtem anno, remek dolog amúgy!
2021. febr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!