Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi a menete annak ha Németorsz...

Mi a menete annak ha Németországban szeretnék élni de Svájcban dolgozni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Párom jelenleg próbaidejét tölti két cégnél Svájcban. L bewilligung-al rendelkezik illetve a jogosítványa Svájci lett. Jelenleg Svájcban él. A tervünk az lenne, hogy utána megyek de nem Svájcban keresnénk lakást hanem Németországban. Tudna valaki segíteni aki esetleg így él, hogy hova kell ezzel menni ott Svájcon belül vagy mi a feltétele az adózás akkor hogy működne stb. Barmit meghallgatok ami ezzel kapcsolatos. Köszönöm előre is a segítséget.

Ui.: Bocsi ha nem megfelelő a kategória de ezt éreztem a legközelebbinek ehhez a témához.



2021. márc. 7. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Hát, az L Bewilligungra azért még ne rendezkedjetek be!
2021. márc. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nyilván ezzel tisztában vagyunk de ha nem próba időn lesz akkor kap másik szerződést amivel tud kérvényezni másik bewilligungot is... Nem ez a része érdekelt. Hanem ha már sínen vagyunk és lépni szeretnénk utána akkor ez hogy is működik, mert nem találtam érdemleges információt. De köszönöm ezt a "hasznos" kommentet.
2021. márc. 7. 20:40
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Na, akkor adok még egyet, hátha ezt hasznosabbnak ítéled. Amennyiben Svájcban dolgozol, de pl. Németországban laksz, akkor ott is adózol, ott fizetsz egészségbiztosítást, stb. A svájci határhoz közeli településeken közel svájci lakbérek vannak. A nagyon kedvező svájci adózással szemben ott van a német adózás, ami jóval kedvezőtlenebb. Szóval,ha mindent összeszámolsz (idő, pénz) ,akkor nem biztos, hogy megéri ingázni.

Bewilligungot váltani meg csak fix szerződés esetén lehet.

2021. márc. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen tudjuk ezt is..próba idő után fix szerződést fog kapni. Eddig én is ott éltem illetve rokonok meg barátok Németországban élnek. Saját tapasztalatok és barátok tapasztalata alapján úgy ítéltük meg, hogy Németországban kedvezőbb az adózás és határ mentén is fele annyiért vannak lakások. Engem a menete érdekelne ennek az egésznek, hogyan kell elindulni Gemeinde-ba kell e valamit intézni stbstb.

De azért köszönöm. Ennek fényében mégegyszer utána járunk, hogy hogyan lenne számunkra kedvezőbb.

2021. márc. 7. 22:30
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, milyen tapasztalatokkal rendelkeztek pl.adóügyben...

Egy átlag svájci jövedelem kb. 40%-os adót jelent Németországban, míg Svájcban kb. 10-12-t.

2021. márc. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értem ez az 'utána megyek' azt jelenti, hogy nem is egy országban fogtok élni.

Akkor rendezkedj be így, ha kiemelkedő fizetésed lesz, különben többet elvisz a dupla adózás, mintha svájcban bérelnél lakást.

[link]

2021. márc. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ötlet működésképtelen, sokkal jobban megéri svájcban lakni a magasabb lakbérek ellenére is.
2021. márc. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De mindketten Németországban szeretnénk élni. Mivel munkahelye is a határ mellett van. Köszönöm a tanácsokat. Azért találtuk ezt ki mert sok embertől hallottuk, hogy így élnek és ingáznak meg hogy van rá lehetőség.
2021. márc. 10. 14:00
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Velemenyem szerint nem eri meg Nemetorszagban elni, es Svajcban dolgozni. Vagy-vagy. D-ben kell adozni, ha ott laktok. D-ben joval magasabb az ado, kb. negyszer olyan magas, mint CH-ban. D-ben a kivalasztott varosban (bar a hatar mellett nem sok varos van, inkabb falvaknak neveznem öket) a varoshazara elmesz, es elmondod a tervedet. Ez a legegyszerübb.
2021. márc. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!