Kezdőoldal » Utazás » Európa » Utazás Moldovába?

Utazás Moldovába?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A nyáron tervezek egy pár napos kirándulást Moldovába és kíváncsi lennék néhány olyan ember tapasztalatára, akik már személyesen is jártak ott. Mennyivel olcsóbb, mint Magyarország (főként élelmiszerekre, vendéglátóhelyekre gondolok)? Mennyire beszélnek az emberek angolul? Milyen a tömegközlekedés színvonala (vonatok, távolsági buszok)? Van-e valamilyen helyi sajátosság, vagy különlegesség, amit mindenképpen ajánlanátok (akár étel, ital, bármi)?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. ápr. 28. 13:45
 1/8 D. Brasco ***** válasza:
100%
2021. ápr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Olcsóbb érezhetően, főleg a szolgáltatások, de a kaja is. Angolul kevesen beszélnek, jobb éttermekben találni angolul tudó pincért, de ott is sokan csak pár alap dolgot tudnak. Oroszul viszont mindenki tud. A tömegközlekedés nem a legjobb, de használható
2021. ápr. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Határozottan olcsóbb, főleg a szolgáltatások. Az angoltudás nem különösebben elterjedt, inkább a külföldre járó vagy készülő fiatalok bírják a nyelvet, az idősebbek moldávul (románul) és oroszul beszélnek. A tömegközlekedés valahol a posztszovjet térség és a román rendszer között van: a nem túl kiterjedt vasúthálózaton kegyetlen lassú vonatok (pl. 1950-es évekbeli magyar Ganz D1 motorvonatok is!) járnak, Kisinyovban , Tiraszpolban, a Endre én a trolik adják a helyi tömegközlekedés gerincét , mindenhol máshol meg leginkább a marsrutkák (iránytaxik). Utóbbi mondjuk szűkös , de legalább sokfelé gyakran jár és bárhol megáll.
2021. ápr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal olcsóbb. És lerobbantabb is.
2021. ápr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Endre én = Benderben
2021. ápr. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
2-es vagyok. Nyáron én is tervezek oda menni, de azt tudni kell, hogy jelenleg beutazási tilalom van. Remélem nyárra feloldják
2021. ápr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves 6. válaszoló!


Honnan van ez az infó a beutazási tilalomról? A Konzuli Szolgálat honlapján az áll, hogy oltással, vagy negatív teszttel lehetséges a beutazás jelenleg is.

[link]

2021. ápr. 28. 20:31
 8/8 anonim ***** válasza:
86%
Pár hete néztem, akkor még nem lehetett, de kösz az infót, ennek örülök
2021. ápr. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!