Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hová lenne érdemes kiköltözni?

Hová lenne érdemes kiköltözni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mely országokba lenne érdemes most kiköltözni? Inkább Európában maradnánk, USA kizárva, Ázsia nem vonz. Inkább melegebb helyre mennénk, de ez nem feltétel. Azért szeretnénk ha meglenne a 4 évszak, illetve amik fő szempontok:

-jó oktatás,

-stabil megélhetés,

-családközpontú politika,

-demokrácia,

-stb.


Köszönöm



#Európa #család #költözés #megélhetés #angol, német, olasz, spanyol, stb
2021. máj. 5. 13:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Mihez értesz és milyen nyelv(ek)en beszélsz?
2021. máj. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kereskedelemben dolgozom, közgazdász végzettséggel. Illetve tolmácsolással-fordítással is foglalkozom. Angolul, spanyolul és olaszul folyékonyan beszélek, tanultam németül és portugálul. Jó nyelvérzékem van, így nem lenne akadály megtanulni egy másik nyelvet. Számomra ami fontos inkább, hogy családközpontú ország legyen, jó lehetőségekkel, ugyanis van egy 2 éves gyermekem.
2021. máj. 5. 14:11
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Ausztria.


Gyúrj rá a németre, és menni fog.

2021. máj. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azzal az a baj, hogy nem használom. Meggondolom, köszönöm.
2021. máj. 5. 14:15
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Azért ajánlottam Ausztriát, mert egy kiszámítható, kellemes környezet.

Spanyolországban eszetlen nagy a fiatalok munkanélkülisége, és egyáltalán nem kiszámítható - közép-európai körülmények közül jőve is "anarchia". Persze nem a szó politikai értelmében...


Olaszország északi része elméletileg klassz lehet (Dél-Tirol a kedvenc helyem) - de ott is elég nagy a munkanélküliség, és nem tudom, milyenek a külföldiek esélyei...


Ausztriában örömmel fogadják a képzett magyarokat.

2021. máj. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ezt jó tudni, köszönöm.
2021. máj. 5. 14:53
 7/15 anonim válasza:
90%
Én Hollandia mellett állok...gazdag ország, legális a zöld, jó sulik vannak, angol nyelvet használnak.
2021. máj. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi Bajorországban lakunk, szerintem megfelelne az elvárásaidnak.
2021. máj. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8: ja-ja, nagyon hasonló Ausztriához Bajorország. :)
2021. máj. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ausztria vagy Németország ahova törekednék. Esetleg Svédország. Ott gyakorlatilag mindenki folyékonyan beszél angolul úgyhogy a nyelv biztosan nem lenne probléma.
2021. máj. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!