Kezdőoldal » Utazás » Európa » Férjem nagyon költözne külföld...

Férjem nagyon költözne külföldre hogy ott jobb az élet több pénz stb . De én most nézegetem lakást itt Magyarországon én itt terveznék . Szerintetek melyik jobb? Külföldre vagy itt legyen lakás stb .Többi lent

Figyelt kérdés
Vannak gyerekeink nagyon mondja hogy gyerekeknek külföldön is jobb lenne suli stb később munka . Azért ha már van egy lakás csak könnyebb itt nem ?
2021. máj. 9. 11:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Tök mindegy, itthon élhetsz kacsalábon forgó palotában is, attól még ha eltöröd a lábad akkor a János kórházba visznek a balesetire, ahol ugyanúgy belehalsz a kórházi fertőzésbe mint az, aki egy kartondobozban élte le az életét egy híd alatt.


Élhetsz kacsalábon forgó palotában, attól még a gyereked ugyanúgy egy szar állami iskolába fog járni, ahol ugyanolyan hülye lesz mint a nógrádi cigány (már bocsánat a kifejezésért).


Nem azért jobb a külföld, mert ott több a pénz. Nem biztos, és itthon is lehet jól keresni. Azért jobb, mert ott azt érzed hogy a közintézmények és az állami infrastruktúra tényleg azért van, hogy az embereknek jobb legyen. Itthon meg ennek pont az ellenkezőjét.

2021. máj. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Jah külföld nem a pénz miatt jobb, hanem a körülmények miatt. A gyerekeiteknek valóban jobb lehetőségeik lesznek kint, jobb oktatás, jobb egészségügy, jobb munkalehetőség. Egy boldogabb és hosszabb élet. Ha te ezt nem akarod megadni nekik akkor eléggé önző vagy.
2021. máj. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Én megértem a férjed, nem szeretném, hogy a gyerekem Magyarországon nőjön fel, kegyetlenség lenne, főleg ha van lehetőség jobbra.
2021. máj. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Ha külföld a cél, akkor ne Anglia legyen. Az egészségügy borzalmas, tudnék mesélni róla. Az oktatás olyan amilyen. Nyilván az egyetemek, főiskolák jók, de azok drágák. Bár az egyetemek, főiskolák otthon is jók. Tapasztalatból írom. 15 éve élek Angliában, fiam egyetemet végzett aminek fél évre 6000 font volt az ára ( szerencsére a cége fizette,de ez nem gyakori) Még valamit. elsőt idézve " ahol ugyanolyan hülye lesz mint a nógrádi cigány ", nos Angliában bár vannak cigányok, de ők "vándorlóak", ellenben rengeteg indiai, feka van, akkor hasonló viselkedésüek, értelmesek, mint otthon egy "nográdi cigány"

Szóval ha külföld a cél ne Anglia legyen. ( ja és igen, mi is most tervezzünk hazamenni, pedig nekem és a férjemnek is jó munkahelyünk van. Én laboránsként dolgozom, a férjem mérnökként)

2021. máj. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%

Inkabb szavazasnal kapjatok mar magatokhoz, hogy el kell tavolitani ezt, es utana barki lesz, a valasztasi torvenyek visszaallitasaval nem lesz diktator. Nem lesz mindenhato, lehet, hogy harom kormany is lemond, de ennek kell veget vetni.

Utaljak a kelet-europaiakat mindenutt, mint a szart, ha nincs idod vagy penzed ra, legeslegalul kezdesz, es akkor latsz migrancsokat, mert olyan szar helyen laksz.

2021. máj. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%

A férjed gondolom soha életében nem élt külföldön azért mondja ezt. Azok szokták ezt mondani, akik soha nem éltek még itt kint.

Nincs nagyon jó szakmátok felejtsétek is el, ez mindenhol aranyszabály, ami érvényben van. Forintban lehet jól hangzanak a fizetések, de a kiadások közel se olyanok.

Október közepe óta élek és november elejétől dolgozok Németországban a bajor régiókban. Forintba jó fizetést kapok, de arra se elég, hogy egyedül bemerjek vállalni egy albérletet, mert olyan drágák itt kint. Sok dolog (műszaki cikkek, stb) hiába olcsóbbak itt kint, a lakhatásra rámegy a gatyátok. Moosburgban élek, itt konkrétan egy 17nmes lyukért kérnek el havi 400 eurot, úgy, hogy előtte még 1000 euros kauciót is fizetned kell. Mivel nektek vannak már gyerekeitek, így még nagyobb lakás kellene, ami még drágább, így hiába dolgoznátok ketten is, baromi sok pénzetek elmenne itt kint a bajor régióban a fizetésetekből. Más régióba elmehetsz, ahol olcsóbb, de ott a fizetésed is jóval kevesebb.

Meg nagyon sokszor jellemző az amit az utolsó ír. Itt Bajorországban is, ha megtudják nem helyi vagy sokakban bekapcsol a full bunkó tajparaszt üzemmód. Konkrétan lenéznek, stb. Ehhez alaposan hozzá kell szokni.

2021. máj. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha nincsenek az életszínvonalatokkal különösebb problémáitok, egyelőre maradjatok itt.


Ha meg tudtok élni a fizetésetekből, szerintem felesleges kiköltözni.

2021. máj. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Na, a lepontozó kommandó beindult, csak azért, mert leírtam a tényeket. :D Szeretem ezt. :D
2021. máj. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#8


Te vagy az #1 válaszoló? Azt a választ részemről azért pontoztam le, mert HA a kérdezőék egy megfelelő életszínvonalon élnek, akkor tényleg nem értem, hogy miért érné meg nekik külföldre menni.


Csak azért, mert a gyk-s válaszolók azt mondták? Vagy miért? Persze az is más helyzet, ha mindketten ilyen br. 200 ezres fizetéseket kapnak.

2021. máj. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 BeefEater ***** válasza:
78%

#4 Nem tudom, én nagyon elégedett vagyok az angol egészségüggyel, mondjuk orvosnál voltam, nem GP-nél. A bevándorlós problémával sem értek egyet, volt, hogy olyan helyen dolgoztam, hogy a 40 ember 10 különböző országból jött és mégsem volt semmi gond, sőt. Szerintem a tapasztalat attól függ, hogy te hova mész.


Már előttem is írták, hogy nem a pénz a lényeg, hanem a sokkal pozitívabb hozzáállás. Ha elrontod a villanyóra bejelentést akkor nem azzal vádolnak, hogy lopod az energiát, hanem még ők kérnek elnézést. Sokkal változatosabb a kulturális környezet, sokkal több, különböző véleményt hallasz és kialakíthatod a sajátodat. Persze dolgozni kell, egyik országban sincs kolbászból a kerítés, de nem mindegy, hogy mennyi mesterséges akadályt állítanak eléd.

Én azt sem tapasztalom, hogy utálnák a magyarokat, sőt, inkább az ellenkezőjét. Bár merre jártam, szinte mindenkinek volt egy magyarokkal vagy Budapesttel kapcsolatos pozitív története. Diszkriminációt majdnem egy évtized alatt egyszer tapasztaltam.

2021. máj. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!