Kezdőoldal » Utazás » Európa » Cataniaban vagy Siraucasaban...

Cataniaban vagy Siraucasaban szálljak meg?

Figyelt kérdés

Október végén fogok menni Szicíliába, Cataniaba száll le a gép, 4 napra megyek (szombat reggelre ott és kedd du. fél négy körül van indulás vissza).


Sok helyen írják hogy ekkor kb. 22-23 fokos a tenger. Ha lutrim van és nincs rossz idő talán tudok menni a vízbe is.


De úgy néz ki hogy döntenem kéne vagy Catania és akkor Acireale, Taormina, Letojanni v. Giardini Naxost látogatom meg.


Vagy Siracusaban szállok meg (1 óra út reptéri busszal) és onnan Pozzallo, Noto, Fontane Bianche vagy Avola tengerparti városkákat fedezném fel.


Sajnos a kettőt nem fogom tudni vegyíteni, nekem nem élvezet a "futva pisilős" városnézés.


Egyáltalán nem gond az olasz nyelv használata. Beszélem a nyelvet.



2021. szept. 19. 20:53
A kérdező szavazást indított:
Catania (Acireale, Taormina, Giardini Naxos, Aci Castello)
Siracusa - Avola, Noto, Pozzallo, Fontane Bianche, Marzamemi
6 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nem most tervezel életedben utoljára odamenni akkor válaszd amelyik városban találsz kedvezőbb szállást. Pl ha tömegközlekednél nem mibdegy hogy Catania külsőn találsz elfogadható árú szállást a busz és vonatállomástól 5 kilométerre vagy épp közvetlen mellette.
2021. szept. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Cataniától Taormina és Siracusa is egy óra, inkább azt nézd meg Giardini Naxos helyett.


Na mindegy, nekem Taormina az abszolút kedvenc szicíliai városom (a képek nem is adják igazán vissza milyen fantasztikus a fekvése), szerintem vétek lenne kihagyni, emiatt én arra szavazok. Viszont körülötte a tengerparti városok abszolút felejtősek, pláne októberben. Akkor már inkább Etna (bár rohadt drága). De emiatt is érdemes megfontolni Siracusát csak magában (Letojanni vagy Giardini Naxos helyett). Az északi irányban is vannak hegyi falvak, pl Castiglione di Sicilia vagy Castelmola.

2022. febr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!