Kezdőoldal » Utazás » Európa » Velencéből mennyibe kerül...

Velencéből mennyibe kerül taxival átmenni a szárazföldet összekötő hídon?

Figyelt kérdés
2008. dec. 11. 12:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Hello!

Én voltam már Velencében, és egy kisvárosból mentem vonattal.

Ajánlom h ter is vonattal menj, úgy sokkal olcsóbb.

2008. dec. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De az nem megy be Velencébe, nem? Vagy igen? Mármint a szigetre. Mert ha kinn tesz le, akkor ugyanott vagyok, azon az összekötő hídon meg állítólag nincs gyalogos közlekedésre lehetőség.
2008. dec. 11. 14:08
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden Velencébe menő vonat végállomása a Santa Lucia pályaudvar, ami Velence kellős közepén van, a Canal Grande partján.
2008. dec. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: a vonat átmegy az összekötő hídon. Van egy állomás még előtte, meg van a Santa Lucia, ami már bent van Velencében.
2008. dec. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez egy térkép Velencéről, itt láthatod, hol helyezkedik el a vasútállomás a városon belül. Baloldalon, a sűrűn fekete csíkos rész a Stazione Santa Lucia.

2008. dec. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez nagyon szuper, köszönöm. Arról esetleg van infod, hogy mi ennek a vonatnak a menetrendje? Igazából azért kérdezem, mert mi februárban, a karneválra mennénk egyetemi szervezéssel, azonban csak egy napot kaptunk Velencében, az odaérkezés reggelétől estig, akkor pedig komp vinne vissza minket a partra, ahol van valami szállás. Azonban mivel én még sosem jártam ott, igazán szeretném az éjszaka nagy részét is fotózással ott tölteni, mármint benn, és késő este/éjjel/kora reggel visszamenni vonattal. Ez így mennyire működhet?
2008. dec. 11. 21:13
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Fent tudsz angol nyelvre váltani, ha az olasz nem megy. De ha megadsz egy dátumot, meg hogy Velencéből hová akarsz vonatozni, megnézem neked.

2008. dec. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem, ha csak a Mestre állomásra akarsz átmenni (ez van az összekötőhíd túloldalán), akkor 00:37-kor van az utolsó, aztán reggel 5-kor az első. Maga az út 10 perc.

Egyébként a taxi sem lehet több 10-15 eurónál, mert elég rövid táv.

2008. dec. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, azonban egyelőre sajnos nem tudom, hogy hol lesz a szállásunk. Amúgy szerinted mennyire jó ötlet kinn maradni az éjszakában Velencében? Mármint nem úgy értem, hogy fogok-e fázni vagy sem, hanem biztonság szempontjából.
2008. dec. 11. 23:13
 10/14 anonim ***** válasza:
Én biztosan nem vágnék neki éjszaka. Nem is csak a biztonság, miatt, hanem mert piszkosul el lehet tévedni benne, nincsenek nagy utcák, hanem mindenhová apró, összevissza kanyargó sikátorokon keresztül lehet eljutni, ahol minimális a közvilágítás. Amúgy egy nap bőven elég arra, hogy megnézz mindent, ha nem nyáron mész, hanem mostanában, akkor ráadásul hamar sötét van, így éjjeli hangulatú képeket is tudsz csinálni anélkül, hogy éjszakára a városban maradnál. Mi most nyáron öt napot voltunk, Trevisoban laktunk, onnan jártunk be, azért vagyok képben az ingázással kapcsolatban.
2008. dec. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!