Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztria, Linz vonattal,...

Ausztria, Linz vonattal, BP-ről. Mit kell tennem? Hogy működik ez? Lent a részletek!

Figyelt kérdés

31.-én utaznék vonattal Linz-be. Utána néztem a Keletiből indul 04:04 perc, szerintem nem sok. Az lenne a kérdésem, hogy védettségi illetve, ha nincs akkor 72 óránál nem régebbi PCR-teszt kell?

Ezt ki ellenőrizni? A személyimet hol kérik el? Bocsi, külföldre sosem utaztam vonattal, nem tudom, hogy működik. Addig jutottam el, hogy online megvegyem a jegyet. :D :D

Köszi a válaszokat!



2021. dec. 26. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Konzuli szolgalat weboldalan a legfrissebb infó.


A hataron ellenőriznek, már győrben felszállnak a határőrök.

2021. dec. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Konzuli szolgálat honlapján olvashatók az aktuális helyzet, de be is másolom a lényeges részt:


"Felhívjuk figyelmüket, hogy 2021. december 20-tól az alábbi, szigorúbb beutazási szabályok érvényesek Ausztriába történő beutazáskor. A karanténmentes beutazás azok számára lehetséges:


akik rendelkeznek két oltásról szóló oltási igazolással, vagy 180 napnál nem régebbi gyógyultsági igazolással ÉS 72 óránál nem régebbi negatív PCR teszttel, vagy

rendelkeznek három oltásról szóló oltási igazolással.


A beutazáshoz elfogadott oltások: Pfizer, Astra Zeneca, Johnson and Johnson (Janssen), Moderna, Sinopharm, Sinovac, Covishield, Covaxin, Covovax, Novavax.


Amennyiben nem áll rendelkezésre negatív PCR teszteredmény, a beutazó számára kötelező a regisztráció és haladéktalanul karanténba kerül. A karantén alól a beutazó mentesül, amint a negatív PCR teszteredménye rendelkezésre áll. Az oltással nem rendelkezők számára szintén kötelező a regisztráció, valamint 10 napos karanténba kerülnek, melyet legkorábban 5 nap múlva, negatív PCR teszt igazolásával fejezhetnek be."


Az ellenőrzés meg úgy megy általában, hogy a határ előtti utolsó állomásnál felszállnak a határőrök és végigjárják a vonatot.

2021. dec. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Győrnél már felszállnak és ellenőrzik az oltottságodat. Az határon átlépve már FFP2-es maszkot kell viselned a vonaton, az legyen nálad.
2021. dec. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Védettségi igazolvány senkit nem fog érdekelni. Vidd a QR-kódot, amin az oltás van + friss PCR és FFP2-es maszk.


Anélkül mindenképp karantén.

2021. dec. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én, 31.-én utaznék és 2.-àn jönnék is haza. Ilyenkor mi a helyzet a karanténnal?

Nővéreknek utaznék, akinek oltásija nincs, PCR-tesztet csinàltatnànk, nekem van védettségű igazolvànyom, akkor is kell a PCR?

2021. dec. 26. 21:19
 6/8 anonim ***** válasza:

5. Miert nem olvasod el amit beidezett a #2, kommentelő??


Minden le van írva.

2021. dec. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, elírta a mobilon sok helyen.

*Nővéremmel

*Vêdettségi

2021. dec. 26. 21:24
 8/8 anonim ***** válasza:

En 24-en jottem Ausztriaba vonattal, nem volt ellenorzes. A beutazas megengedett, de karantenba kerultok, de mivel haza is mentek mar a 3.napon,igy addig nem hagyhatjatok el a lakast.

Ha rokonhoz mentek akkor toltsetek ki csaladi ingazos papirt, ha kerdezik, azt mondjatok hogy havonta egyszer utaztok minimum. Az ingazokra a 3G ervenyes, tehat sima pcr is eleg+ingazos papir.

Nem ingazokent ket nyugati vagy kinai oltas+ pcr, 3 nyugati oltas (vagy ketto kinai es egy Janssen) vagy gyogyultsagrol igazolas+pcr a karanten nelkuli beutazas feltetele

2021. dec. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!