Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nyaralni megyek egy hétre...

Nyaralni megyek egy hétre Spanyolországba, biztonságos a költőpénzt revoltra tenni(kb 150ezer ft) és azzal fizetni, vagy maradjak a sima kártyámnál?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 29. 06:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Jajj nem ebbe a kategóriába szerettem volna feltenni a kérdést. :/
2022. ápr. 29. 06:18
 2/10 Gonosz72 válasza:
0%
Nem.Minek? Sima magyar bankszámla kell euro számlával kiegészitve.
2022. ápr. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Fizess nyugodtan kártyával. Egy hét nyaralásért semmi plusz számlát vagy kártyát nem kell csinálni.
2022. ápr. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

Minek bonyolítanád a dolgot?

Amúgy ők sem szívességből élnek.

2022. ápr. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Én utazás során mindig Revoluttal fizetek, mert az árfolyam is sokkal jobb és nem kell semmilyen költségeket fizetni - a normál bankomnál van mindenre tranzakciós díj, a Revolutnál nincs. Mivel 30 másodperc alatt fel lehet tölteni a kártyát én nem szoktam rá egyszerre sok pénzt tenni, de egyébként teljesen biztonságos. Eredetileg utazáshoz rendeltem, de azóta a hétköznapokban is használom.
2022. ápr. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

A Revolutnak sok előnye van, de nálad ezekre egyáltalán nem lesz szükség.

Ráadásul amikor pénzeket átutalgatsz a Revolutra, annak minden esetben külföldi tranzakciós díjai lesznek, ugyanis Litvániában vezetik a számládat.

Ha kiváltod a kártyát az is 2100 Ft-odba kerül majd.

Magyarul egyszeri nyaralásra teljesen értelmetlen és gazdaságtalan.


Amúgy minek is foglalkoznál ezzel, amikor a saját bankkártyáddal teljesen ingyenesen vásárolhatsz bármelyik üzletben, mert a díját mindig az adott kereskedő fizeti meg, még Spanyolországban is?!

2022. ápr. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó annyiban téved, hogy nem csak utalni lehet a Revolut számlára, hanem bankkártyáról feltölteni is. Ez utóbbi kártyás tranzakciónak számít, így ingyenes.


Valamivel jobban vált a Revolut, de ez nem valami jelentős, 150 ezer forint esetén jelenleg 2,88 euróval kapnál többet, mintha egy otp-s bankkártyát hasznàlnál. Előnye akkor van, ha nagy mennyiségű készpénzre lesz szükséged (szállást kell abban fizetni, vagy eldugodtabb helyekre mész, ahol nem lehet kártyával fizetni), mert ingyenesen vehetsz fel kint eurót, és a pénzváltókhoz képest már nagyobb a rés.

2022. ápr. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az utolsó annyiban téved", hogy ingyenesen csak hétköznap vehetsz ki pénzt.

:)

2022. ápr. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudtam, amikor elkezdtem használni, még nem így volt. Köszi az infót, ez hasznos lesz nekem is a jövőben.
2022. ápr. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

Annyira hosszú, szerteágazó és bonyolult az egész, hogy inkább annak éri meg aki kellően beleásta magát és nem csak egyetlen utazásra használná.

(Amúgy valami változások voltak a rendszeren áprilistól.)

2022. ápr. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!