Kezdőoldal » Utazás » Európa » Aki él, élt Svájcba lécci...

Aki él, élt Svájcba lécci mondja el: hogy működik ott az egészségbiztosítási renszer?

Figyelt kérdés

ha jól tudom ott magán rendszer van, nem mint itt az oep.

pontosan ez hogy működik ott?

ha van egy alapbetegségem szerződnek velem azért, ill. kifizetik az ezzel kapcsolatos eseményeket?


2022. máj. 9. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, kötelező betegbiztosítást mindenkivel kötnek. Kiegészítő biztosítást már nem biztos. A számlát az önrészed felett állják. Illetve annak is csak a 90%-t. Ha kifizettél egy bizonyos összeget (700 chf évente az önrészeden felül), akkor már a 100-t állja a biztosító.
2022. máj. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kötelező szerződniük alapbiztosításra mindenkivel. Viszont te döntöd el, hogy milyen biztosítási modellt akarsz, van jópár. Olyan is, ahol még háziorvosod sincs, minden szarral a biztosítót kell először felhívnod, nyilván ez a legolcsóbb. Meg azt is el kell döntened, mennyi önrészt akarsz fizetni, minél magasabb az önrész, annál olcsóbb a biztosítás. Kezdő Svájcban élőként számolgatnod kell sokáig, hogy neked mi éri meg.

(Nekem nagyon egyszerű volt az elején, mindenből a legalapabbat kértem, be is jött, már 10 éve nem voltam orvosnál. De neked ugye alapbetegséged van, úgyhogy tényleg számolgatnod kell.)

2022. máj. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Köszönöm a válaszokat
2022. máj. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
19%
Brrrrrrrrrrrrhhhhrjejejjsj
2022. máj. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

Bamög kérdező!

Már megint elfelejtettél átjelentkezni a másik fiókodba?

2022. máj. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!