Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nagyon kockázatos egyedül,...

Nagyon kockázatos egyedül, kocsi nélkül Horvátországban nyaralni?

Figyelt kérdés
Folyékonyan beszélek angolul, de fogalmam sincs hogy ezzel Horvátországban mennyire mennék. A recepciósok azért beszélnek angolul, nem? Ha egy apartmannak van fent magyarul is hirdetése, az azt jelenti hogy van magyar dolgozójuk, vagy csak fizettek egy fordítónak? Illetve az átszállás miatt aggódom még, gondolom Zágráb buszpályaudvara nem valami kicsi, és elég gáz lenne ha elvesznék, a buszom (amire már megvettem a jegyet) meg elmenne. Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2022. máj. 31. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Már mi a fenéért lenne kockázatos? És miért tévednél el? Szerintem tudsz olvasni, meg lesz nálad telefon is. Ne parázz ennyire, nem Ruandába készülsz, hanem csak ide a szomszédba.
2022. máj. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Mivel a horvát tengerparti tömegközlekedésre nem lehet nyaralást (sem) építeni, ezért ahol megállója van a Magyarországról induló buszodnak vagy vonatodnak, ott keressél helyben szállást.

Vagy taxizol.

2022. máj. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Horvátország egy nagyon jó célpont a kezdő single utazónak szerintem, többször voltam lent egyedül. A távolsági buszközlekedés annyiban tér el a magyartól, hogy nincs monopol állami cég, hanem szabad piac van rengeteg magáncéggel, amelyek között kicsit káoszos kiigazodni. Éppen ezért a jegyet legtöbben a helyszínen veszik, ezért is működik úgy a rendszer, hogy van a nagyobb autóbuszpályaudvaroknak saját weboldala, ahol közzéteszik a menetrendeket, egybegyűjtve a sok busztársaságot. Konkrétan hová mész?
2022. máj. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 hát ez nem hangzik valani biztatóan, de majd megpróbálok utána nézni. Mág konkrétan nem tudom a helyszínt, valószínűleg ahol a legolcsóbb lesz a szállás :D
2022. máj. 31. 21:46
 5/8 A kérdező kommentje:
*még
2022. máj. 31. 21:46
 6/8 anonim ***** válasza:
De azt írtad, megvetted a jegyed a Zagrebből induló buszra, az hová megy?
2022. máj. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

"Ha egy apartmannak van fent magyarul is hirdetése, az azt jelenti hogy van magyar dolgozójuk, vagy csak fizettek egy fordítónak?"


Utóbbi.. Sőt a horvát apartmanosok még magyar facebook-csoportokban is szoktak hirdetni, olykor a google fordító segítségével. De emiatt felesleges aggódni. Nézz körül Airbnb-n, hátha találsz még valamit, bár főszezonra nem sok minden maradt.

2022. máj. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Veszélyes. És egy retek hely retek emberekkel. Ne menj egyedül!
2022. jún. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!