Kezdőoldal » Utazás » Európa » Aug.15. hetére kaptam szabit,...

Aug.15. hetére kaptam szabit, római városnézést gondoltam, de az akkori olasz időjárás szerintetek megfelelő hozzá? Nincs iszonyat forróság hozzá?

Figyelt kérdés

2022. jún. 22. 14:25
A kérdező szavazást indított:
Bevállalható, simán kibírható.
Inkább más időpont, mert ekkor túl meleg van még városnézéshez
19 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
DE! Plusz még Ferragosto is van, aug. 15-én - ami az olaszok egyik legnagyobb vallási ünnepe. Mindenki ilyenkor van szabadságon, ez a legeslegdrágább időszak. és a legnagyobb tömeg...
2022. jún. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Japán Gulyás ***** válasza:
73%
Gennyesen sokan lesznek, a turistáktól nem fogod látni a várost.
2022. jún. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

8 évig éltem ott, augusztusban rohadt meleg van akkor, hidd el.

Viszont turista valamivel kevesebb mint tavasszal és ősszel éppen a meleg miatt.

2022. jún. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
De, iszonyat forróság van hozzá. Nem egy nagy ötlet.
2022. jún. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Rohadt meleg lesz. Miért nem mondod a te főnöködnek, hogy te nem akkor mész szabira?

Rengeteg jó ötletünk lenne :)

2022. jún. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 NTBS ***** válasza:
90%
Attól függ, hogy bírod a forróságot.
2022. jún. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Meleg van, de szerintem ezt eddig is tudtad. A szállásodon biztosan lesz légkondi, így éjszaka nem zavaró. A legtöbb beltéri helyszín is légkondicionált, pl. múzeumok, éttermek. Mondjuk a Colosseum az tényleg forró tud lenni augusztusban, délután 2-3 körül :)

Te ismered magad. Ha mondjuk Budapesten egy kánikulai napon kibírod a forróságot, akkor Rómában sem lesz bajod.

A Ferragosto-val nem a városi tömeg a legnagyobb probléma, hanem az, hogy a legtöbb cég akkor adja ki a szabadságot, és minden olasz megindul a tengerpartra. Az autópályák beállnak, a tengerparton mozdulni sem lehet. Városban szerintem éppen nincs tömeg, sőt. Az inkább gond, hogy sok üzlet és étterem bezár ezen a héten, de van amelyik egész augusztusban zárva van.

2022. jún. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Ha mindenképp Romaba akarsz menni akkor érdemes elmenned a közeli tengerpartokra. Anzio, Nettuno, Santa Severa, Gaeta kedveltek a helyiek körében. Ne ekkor kezdj varostnezni Rómában. Biztos tömeg lesz, dogmeleg ilyenkor tengeren kell strandolni. Varostnezni ősszel tavasszal kell.


Ferragosto miatt biztosan tömeg lesz és ha kedves az életed a bollino nero hetvegeken kerülöd az autópályákat mert 20 km-es dugók vannak a fizetőkapuknál.

2022. jún. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
5-ös ez nálunk nem így van sajnos. Én csupán 7 szabadnappal rendelkezek, amit akkor vehetek ki amikor akarok, a többivel a cég rendelkezik, akkor adja ki amikor akarja. Az a 7 meg máshova kellett. Szóval ebbe az időpontban kell terveznem mindenképp nyáron.
2022. jún. 29. 10:25
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

Ezen az oldalon híresen sok a hülye. Ne foglalkozzál velük.

Úgy mondják, hogy micsoda meleg van Rómában, mintha nem lennének nyáron Magyarországon is 40-42 fokok ezen a nyáron is.

Kimész, veszed és iszod folyamatosan majd a hűtött ásványvizeket, és az utcák árnyékos részein közlekedsz, meg feleszel egy nagy kalapot.

Az összes templomban, bazilikában stb-ben meg úgyis hűvös van.

Ahogyan az éttermekben, üzletekben, kávézókban, szupermarketekben stb...-kben megy a klíma ezerrel.

Akik meg a Ferragostot írták azokkal se foglalkozzál, mert az csak neked jó, hiszen a maradék rómaiak is elhúznak nyaralni és még kisebb lesz a tömeg.

De ne aggódjál, mert a turistás helyek természetesen nyitva lesznek és minden más is ahol és akik a turistákból élnek.

Jó utat!


(Amúgy ma hajnalban jöttem haza Rómából.)

2022. aug. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!