Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párizsban az Asterix parkban...

Párizsban az Asterix parkban is sorbanállás van mint Disneyland-ben? Mennyibe kerülnek a belèpö jegyel helyekre?

Figyelt kérdés
Azt olvastam Disneyland-ben akár fèlórás1-óràs sorbanállàs is van. Az Asterix park is ehhez hasonló? A belépöjegyek mennyibe kerülnek például az Eiffel Torony-ba vagy màshova? Csak mert mindig más árakat hoz le. A notredame-ot például ingyenesnek hozza le google de van ahol azt írják fizetös. A gyerekjegyek pláne összezavarnak mert pl a Louvre-ról azt írjàk a legtöbb oldalon hogy 26 èves kor alatt ingyenes de valahol 18-at írnak. A Párizsi katakombàkról 1 ève azt olvastam hogy 13 èves kor alatz ingyenes ès 13-26 közt gyerekjegy van. Most viszont azt hogy 18 èves kor alatt ingyenes 18-26 között viszont valami alig kedvezményes ifjúsàgi jegy van. Hogy vannak a gyerek/ifjúsàgi jegyek Pàrizsban? 18 vagy 26 èves korig? Mèg az is érdekel hogy valamilyen “The Paris Pass“ ami 50 ezer forint körül mozog mindenhova ingyenes belépèst biztosít az itt leírt helyek közül? Ha igen akkor mennyi idöre? Vagy ha nem akkor mire jó?

2022. aug. 17. 12:21
 1/2 franciasrac ***** válasza:

Tudd meg hogy a park nem nagyon közel áll Párizshoz (másfél óra tömegközledéssel, jó fél óra kocsival bár nem hiszem hogy lesz kocsid), és igen van sorbánállás, mindig sok az ember ezekben a parkokban.

Az Eiffel Torony rohadtul drága, de igen picit olcsóbb a fiatalabbaknak: [link]

A katedrálist mostanában nem lehet látogatni: [link]

A Louvre-ba belépőjegy 15€-ba kerül ha nem veszed online, ingyenes a 18 alattiaknak és a 26 alatti EU-beli külföldieknek (Magyarországot beleszámítva): [link]

A katakombákba belépőjegy 15€-ba kerül egy felnőttnek, 13-ba egy 18-26 évesnek és ingyenes egy 18 alattinak. Nyáron pedig 29€/27€/5€: [link]

A passlib meg nem ingyenessé hanem 15%-kal olcsóbbá teszi a meglátogatási árakat: [link]


Te tuti nem kerestél semmin, egy pár masodpercen belül lehetett ezeket találni a hivatalos oldalakon...

2022. aug. 22. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 éve a fiammal voltam, aki akkor 26 alatti volt, szinte sehová nem kellett neki jegyet venni, ez szuper jó dolog. Talán csak a Panoptikumba, de az érthető.

Az Eiffel toronyba olcsóbb, ha nem lifttel akarsz feljutni. Mondjuk én eleve lépcsőzni akartam, ha már ott vagyok, de amiatt is jó volt, hogy gyalog semmilyen sorbanállás nem volt a pénztárnál. Ha előre a neten veszel meg jegyeket, akkor többnyire vannak "gyors sorok", hamarabb bejutsz, mintha ott vennéd. De kiszámíthatatlan. Mi végül sehová nem mertünk előre venni, mert nem akartam rizikózni, hogy odaérünk-e pont akkorra, amikorra kell, ráadásul full főidényben mentünk, mégsem kellett még a Louvre-ba sem sorbaállnunk, mert nem voltak sokan. Nem is értettem. Ja, de, a katakombákba végül nem jutottunk be, mert pont valami iskolai csoportok voltak előttünk, iszonyú hosszú sor állt már nyitáskor, nem volt kedvünk beállni. Majd legközelebb.

Viszont ahogy az előző is írta, nagyon nem 1 helyen van Párizs belvárosa és Disneyland, biztos hogy 2 külön utazásban gondolkodnék, nem letudható egyszerre.

2022. aug. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!