Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerbiába hogyan lehet belépni?

Szerbiába hogyan lehet belépni?

Figyelt kérdés
Mivel nem uniós ország (gondolom) nem elég a személyi igazolvány. Útlevél, vízum kell? Csak Belgrádba mennénk turistának.

2022. szept. 24. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég a személyi igazolványod.

[link]

2022. szept. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédaink közül csak Ukrajnába kell útlevél.
2022. szept. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég a személyi. Most nyáron voltunk. Van határellenőrzés, benézhetnek a csomagtartóba, de személyin kívül nem kell más.
2022. szept. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%

Mi az hogy nem kell más?

Azt akarjátok mondani hogy ti csak mint Magyar állampolgárok utaztok az országba igazolvánnyal...

Én ugy tudtam csak a szerb magyar állampolgárok utazhatnak így magyar igazolvánnyal. De aki nem kettős állampolgárságu annak kell az útlevél..

2023. jan. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudtad.
2023. jan. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es, rosszul tudtad. Nem kell útlevél, elég a személyi magyar állampolgároknak, még az ideiglenest is elfogadják.

[link]

2023. jan. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4. Az Európai Unió tagországainak polgárai szabadon utazhatnak, személyi igazolvány is elég. Az unión kívüli polgárok esetében államközi szerződések alapján is elég a személyi egyes országok között. Ilyen Szerbia is.

Ezek alapján szerb állampolgárok Magyarországra személyi igazolvánnyal utazhatnak, magyar állampolgárok pedig Szerbiába.

2023. jan. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

4-es vagyok igen közben utána jártam, De szerbek nem utazhatnak szerb igazolvánnyal Magyarba! Nekünk kötelező az útlevél.

Csak érdekes volt nekem mivel Szerbia nem uniós ezért lepett meg így. Köszönöm nektek a választ

2023. jan. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!