Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tenerife tényleg egy ilyen...

Tenerife tényleg egy ilyen nyomott hely?

Figyelt kérdés

Lejöttem kb 1 hónapja vagyok itt. Hát a természeti szépségei megvannak, de legtöbb helyen ahol szépen lehetne sétálni putrikat építenek, magánterület táblákat pakolnak ki mindenhol és ahol még ez sem elég, harapós kutyák mászkálnak szabadon. A másik fele luxusvillák keresztül kasul meg szállodák.

A könnyen elérhető partokon turisták tömkelegét találni, rengeteg idős nyugdíjas angol, német, családosok. A nehezebben elérhető partokon meg külföldi drogosok úgynevezett hippik építenek kis bádog kunyhókat meg bújkálnak barlangokban. Szemetelnek, odaxarnak mindenhova, szemetet csinálnak. Düledezik a húgy és a xarszag az ilyen területeken. Ami meg még ettől is távolabb van de sem a hippik sem a turisták nem érik el oda a helyi gangok járnak le graffitizni, inni, zülleni.

Rengeteg helyen beleömlesztik a szennyvízet a tengerbe a víz alatt, kb beleporlasztják, előtte átmegy a víz egy szűrőn. Ezért is van kötelezően kitéve a vendéglátóhelyeken, hogy ne dobj bele semmit a wc-be, meggyőző szomorú halott teknősbéka képpel, mert napok alatt megtelíti a szűrőket amiket bonyolult cserélni.

A kis vendéglátóhelyek igénytelenek, a legtöbb mosdó olyan, hogy egy magyar késdobálós kocsma is megirigyelné azt az undort amit ott találsz, a poharakat gyakran úgy adják oda, mintha egy kutya körbenyalogatta volna és az van rászárítva, amikor mondjuk egy üdítőt rendelsz.

A hab a tortán az, hogy semmilyen normális programra nem találtam, legalábbis nagyon nehezen szervezőt. Kérdezgettem, írtam facebook csoportokba, de senki sem tud semmit síri csend.

Nagyon nyomasztó. Hiába vannak gyönyörű természeti szépségei a szigetnek ha a partokat a szennyvíz befúvással elrontják (kb 2 kilóméterenként, gyakorlatilag mindenhol ahol lakott település van a tengerben köt ki a szennyvíz) másrészt meg nincsenek normális szervezett programok. Jókat lehet sétálni és első érzésre amikor idejössz az európai télből nagyon meg tud dobni, hogy melegben vagy, különleges növények, illatok között az atlanti óceán partján, de ha eltöltesz pár hetet, akkor elkezded érezni, hogy nagyon durván limitált az egész.

Semmilyen barátságot nem tudtam kötni, az érdekbarátságokat nagy ívben elkerültem inkább, normális nem volt. Az ide özönlő külföldi betelepülők rettentően igénytelenek. Az egyik réteg ezek a drogos hippik akik körülbelül rehabként élik meg az ittlétüket meg a parton csövezést mindent összexarást és szemetelést, az angol/német/francia munkanélküliek, börtönviseltek, bolond emberek, kiközösítettek, perverzek meg menekvésként és olcsó megoldást látnak a szigetekben. Helyiektől tudom, hogy rengeteg kelet európai mafiózó is jelen van és emiatt félnek is a betepülőktől távol tartják magukat. Az igényesebb turisták is képviselnek egy réteget, de ők többnyire vagy idősek és a drága szállodák kényelmében, vagy a magyar ember számára luxus szintű magánlakásokat, airbnb-ket veszik ki.

Rengeteg fiatal van lent, de többnyire elveszett lelkek. A világ elől menekülő hátizsákos zavart emberek, vagy drogos semmirekellők találnak itt egymásra. A nyitott-elméjűség, meg a jóga, a tantra, meg az ilyenek is nagyon mennek, szervezetten iszonyat lehúzások jógázz 25-30 euróért. Szervezetlenül meg kaotikus drogtanyák, rehab, elmegyógyintézet.

Anonim módon merem csak ezt a véleményt így leírni. Remélem van aki osztja. A családnak ismerősöknek természetesen leginkább próbálom a pozitívumokat nyújtani és nem adok magamon támadási felületet azzal, hogy így minősítek bizonyos társadalmi csoportokat. De itt le merem írni, ki mit gondol, mit tapasztalt.

Hasonlóan éreztetek?



2022. okt. 29. 23:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Ha nyaralni mentel oda, es nem tetszik, miert nem mentel mashova, mar az elso heten? Ha meg letelepedni akartal volna, akkor is ugyanez: ha nem tetszik, menj mashova.

Egyebkent nekem sem tetszett anno Tenerife, egyszer voltam ott, meg a 90-es evek vegen.

2022. okt. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom nem nagyon mozdultál ki a Los Cristianos-Costa Adeje vonalról. Ott tényleg ez van, de szerezz egy autót és járd be az igazi Tenerifét. Megéri.
2022. okt. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%

"Rengeteg helyen beleömlesztik a szennyvizet a tengerbe"

Téged átvertek, nem is Tenerifén vagy ugyanis ott óceán van nem tenger.

2022. okt. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

2: az egész szigeten ez van. Minel tavolabb mesz annal tobb kutya es putri van random helyeken mert ott nem figyelnek oda arra h ne tepjek kette a turistakat, kedvencem a csuszos koves turaut mellett 100 centi magasan szogesdrot amivel valami isten hata mogotti novenyes kertjet vedte a paraszt, eleg megcsuszni ott es egy eletre eltorzitja az arcod vagy megvakulsz. + Az ilyen helyeken (kevesbe frekventalt) még több a gang es a szemét. 3: tenger meg ocean termeszetesen de ilyenbe belekotni hat gratulalok. Elso: "minekmentoda" jogos. Hat peldaul mert en nem ezeket hallottam a szigetrol. De nem akarok mindenkinek egyenkent korrigalni. Varom a kommenteket.

Azt meg kihagytam h a kijezetten izgalmas helyek le vannak zarva meg ki van irva h tilos bemenni mert zuhanas meg omlasveszely van. Csomo hely elhagyott, igenytelen duledezo rom, csomo parthoz nincs kiepitve a normalis megkozelites es csak a fotokon mutat jol.

2022. okt. 30. 11:17
 5/17 anonim ***** válasza:
35%
Oké te tényleg nem jártál még soha Tenerifén.
2022. okt. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%
5: akkor mondj már neki érdemben ellent könyörgöm. Egy ilyen válasznak semmi értelme (én még tényleg nem jártam ott, úgyhogy fogalmam nincs; de mivel tervben van, így érdekel).
2022. okt. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

6

Leírtam hogy mi a helyzet fentebb. Amúgy már csak a leírásokból egyértelmű, hogy soha nem járt Tenerifén. Pl a mindenhol szennyvízzel szennyezett "tenger". Egy az hogy ott olyan gyorsan mélyül és olyan a sodrás, hogy ha valaki az óceánba nyomná is a szennyvizet 20 méterrel odébb nyomát sem látnád, másrészről nem csinálnak ilyet, elég környezettudatosak arrafelé. Másrészről mivel a part 95%-a sziklás így nem is nagyon tudsz andalogni a nemlétező szennyvízbeömlők körül. Amit többit leírt az is totál kamu. 6 évet éltem ott és most is minden évben járok ki.

2022. okt. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hagyjuk már, ez a legalapvetőbb és legprimitívebb trollkodás, hogy kamu a kérdés. Majd biztos a pszichiátria zárt osztályáról azzal foglalatoskodom, hogy ilyen történeteket írok, ahelyett, hogy mondjuk egy rossz úti tapasztalat miatt kikérném a többiek véleményét. Több kérdésnél megfigyeltem már, hogy megjelenik 1-1 troll, beírják, hogy kamu a kérdés, aztán elkezdenek vitatkozni vagy velem, vagy a többiekkel. Szerintem a gyakorikerdesek.hu oldalnak nem ez a menete és nem ez a helyes használata. Az lenne a legjobb, ha egy válaszoló csak egy választ írhatna be.

Persze, hogy jártam már Tenerifén nem is egyszer, de nem fogok magamról itt információkat kiadni főleg nem fogom agresszív számonkérő idegeneknek bizonygatni, hogy épp hol vagyok. Ez őrület.

Figyelj, segítek egy kicsit.

[link]

Jobb oldali lista (ravaszul eldugták)

MAPAS HISTORICOS

OTROS

ott meg a Cenzo de vertidos alatt kidobja neked az összes szennyvízbeömlőt.

Szerintem többet úsztam már mint te és nem egyszer tapasztaltam, hogy zavaros a víz. Általában pont akkor amikor a térképen jelölt ponttól húzott az áramlat. Az áramlat meg nem "elvisz" mindent azonnal mert mélyül, hanem a part felé sodor mindent. Ezzel sok értelme nincs, hogy kinyomják a szennyvízet 25-30 méter mélyen a tenger felé kb 50-100 méterre a parttól. Ezzel csak annyit érnek el, hogy jobban elporlad és akkor feloldott, porlasztott kakiban úszol. Olyan is volt már, hogy apró 1-2 mm-es wc papír darabokat véltem kivenni a vízben, szabályosan. Még a minta is kivehető volt kb. Ezek azok a darabok amik a darálón, vagy a szűrőn át tudtak jutni. És természetesen frekventált parton volt.


Nem kamu amit leírtam. De nem csak a szennyvízbeömlőkkel van baj, hanem az utolsó válaszadóhoz hasonló mindent megmondó, mindent tudó, "kétszer voltam már ott de őslakos vagyok" hozzáállású guirikkal is.

2022. okt. 30. 15:51
 9/17 A kérdező kommentje:
Ha sznorkelezel akkor tökéletesen látod a szemüvegben, hogy a víz tetején részecskék lebegnek, sokszor még habos is. Ilyenkor általában ez vagy a partról bemosott szenny, vagy egyenesen a szennyvízkiömlőkből szóródik fel.
2022. okt. 30. 15:53
 10/17 anonim ***** válasza:
2022. okt. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!