Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldön mennyire kell...

Külföldön mennyire kell óvatosnak lenni a többi külföldivel? Úgy értve Lengyelekkel, Románokkal, Angolokkal, Franciákkal, stb. Úgy vettem észre, hogy akik nem anyaországbeliek, sokszor csalók, zűrös alakok. De javítsatok ha tévedek + tapasztalatokat.

Figyelt kérdés
2022. nov. 14. 00:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Tehát bármilyen országban bármilyen külföldivel aki alapvetően nem onnan származik. Akár ázsiai, stb.

Nem ez a kérdésem lényege, de a saját tapasztalom az, hogy nem éri meg külföldiekkel barátkozni mert csak nagyon megszivatnak. Az adott ország ott élő polgáraiban kevés kivételt eltekintve viszont szinte 100%-ban meg lehet bízni, kedvesek, meghívnak magukhoz és nem keresik a bajt, megvan a saját életük. Sosem találkoztam átveréssel, puhatolózással vagy lenéző pökhendi viselkedéssel.

2022. nov. 14. 00:29
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A logikad szerint a külföldön élő/lévő magyarok is csalók, zűrös alakok, akikben nem lehet megbizni. Tehát te magad is csaló, megbízhatatlan, pökhendi, zűrös alak vagy Magyarországon kívül.
2022. nov. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Van az a típus, amelyik azért megy Kelet-Európából Nyugat-Európába, mert egy olyan környezetben tud mutyizni a hasonszőrű társaival, ahol ez alapból ennyire nem megszokott, így többet tud keresni vele. Nyilván magyarok között is sok ilyen van. De emiatt nem kell kerülni a nem ott született embereket, mert az ilyen "okosban megoldjuk" kelet-európai embereket magyarként nagyon könnyű kiszúrni.
2022. nov. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ez attól is függ, hogy milyen körökben mozogsz.


Egy értelmiségi állásnál nehezebb belefutni az igazi tajparaszt románba, lengyelbe, magyarba!!

2022. nov. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mások a tapasztalataim, vannak jó és rossz emberek minden nemzetben, ezek ha ki is mennek nem fognak nagyban változni, tehát ha otthon jó ember volt kint is az marad, ha még rossz az kint sem fog változni.

Pl. laktam lengyelekkel egy házban Dániában, voltak akikkel nem is köszöntünk egymásnak, meg volt egy aki nagyon rendes volt, hozott nekem lengyel sört meg valami lengyel édességet amikor otthon volt és jött vissza.

Most Németországban élek, itt is ismerek sok magyart meg románt, igazából nincs velük baj, volt egy kollégám, az mondjuk román cigány volt, ő árult ilyen cuccokat mint tv,drága italok stb., de a szálláson ahol lakott nem lopott meg ilyesmi.

Magyarral ami negatívabb tapasztalatom van, egyszer mentem vegyek el valamit és kerestem a címet, látom egy bácsi pakolgat valamit a magyar rendszámos autójába, gondoltam rákérdek a házszámra mert nem találtam, mondott két szót magyarul majd elkezdett nagyon tört némettel valamit magyarázni,hogy nézzem meg ott fentebb valahol mert szerinte ott van, ezt nem tudtam mire vélni.

2022. nov. 15. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%

"Magyarral ami negatívabb tapasztalatom van, egyszer mentem vegyek el valamit és kerestem a címet, látom egy bácsi pakolgat valamit a magyar rendszámos autójába, gondoltam rákérdek a házszámra mert nem találtam, mondott két szót magyarul majd elkezdett nagyon tört némettel valamit magyarázni,hogy nézzem meg ott fentebb valahol mert szerinte ott van, ezt nem tudtam mire vélni."


Mit nem tudtál mire velni? Valószínűleg hosszú évek óta kint él. Mivel a magyart nem használja, azon nem tud kommunikálni, a német meg nem megy neki jól, mert valószínűleg felnőttként került ki és nem tudta jól megtanulni.

2022. nov. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
6, az eléggé fasza állapot lehet :D Seggre ült két szék közül a bácsi
2022. nov. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

6-

Nem hinném,hogy van olyan pont ahol az idegen ország nyelvét még csak foszlányokban beszéled, de az anyanyelveden már nem tudsz kommunikálni.

2022. nov. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

5-ös vagyok, egyik bekezdésből valahogy kimaradt a nagybetüs rész :

"Most Németországban élek, itt is ismerek sok magyart meg románt, igazából nincs velük baj, volt egy kollégám, az mondjuk román cigány volt, ő árult ilyen cuccokat AMIK ÚGY ESTEK LE KAMIONOKRÓL mint tv,drága italok stb., de a szálláson ahol lakott nem lopott meg ilyesmi."

2022. nov. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

7,8!


38 évesen költöztem külföldre, 15 évvel ezelőtt. Angolul beszéltem előtte, de az ország nyelvét nem sikerült tökéletesen megtanulni. Értem, beszélem, de a nyelvtani rész nem megy és a kiejtesemen is érezni, hogy "idegen" vagyok. Mivel a környezetemben nincs magyar, nem használom a nyelvet, így bizony felejtek. Az írás még megy, bár sokszor veszem észre, hogy nagyon súlyos hibákat vétek, pedig valaha kiváló volt a helyesírási. Beszélni nagyon nehéz, ugyanis miután egész nap hollandul kommunikálok, a magyart is úgy hangsúlyozom és rengeteg olyan szó van, ami egyszerűen nem jut eszembe magyarul. Ha valaki nem gyakorol egy nyelvet, azt előbb utóbb elfelejti és ez bizony áll az anyanyelvre is.

2022. nov. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!