Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szicíliába vagy Nápolyt...

Szicíliába vagy Nápolyt ajánlanátok egy nyaralásra?

Figyelt kérdés
Érdekelnek a látnivalók a gasztronómia meg a tengerparton is szeretnék fürdeni

2023. jan. 23. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
És, ha négy nap itt, négy nap ott? Mert egyikre sem elég ugyan a négy nap, de úgy kéne csinálni, hogy elfelezitek az időt? Mert mindkettő felejthetetlen, mindkettő kihagyhatatlan.
2023. jan. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Nápoly és környéke, következő alkalommal pedig Szicília.
2023. jan. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is két alkalomra mennék, túl sok a látnivaló.

Nápoly esetén érdemes átmenni Capriba, és Sorrento környékére, pláne át a hegyen a máik oldalra. Nem beszélve a Vezuvról, Pompeiről, vagy Pozzuoliban a solfatarakat megnézni.

Szicilia akkor jó, ha körbeutazod, van mit nézni, városokban, tengerparton, ókort és sok mást. És jó a sziciliai bor.

Gasztronómia? Bemégy egy jónak kinéző étterembe, kifőzdébe és nem fogsz csalódni. Az a pizza nem ez a pizza. Össze se vethető. Lehet, hogy mindennap azt ennél. Pedig nem érdemes, mert akkor lemaradsz a többiről.

2023. jan. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Nápoly nekem abszolút csalódás volt Rómához képest. Szeméthegyek, túlzsúfolt őrült közlekedés, lepukkant tengerpart és épületek. Nagyon szép a Nápoly öböl, de lehetne tisztább. Rossz volt látni a hungarocell darabokat a szép sötétbarna homokon úszkálni.


Szicíliában még nem voltam, de minden bizonnyal gyönyörű, egy hetes körtúrára lenne érdemes odamenni és nézelődni. Nápoly környékén is van bőven látnivaló, nekem egyébként a negatívumok ellenére nagyon tetszett a táj, Pompei is lenyűgöző, ahogy a Vezúv is az. Rengeteg turista van, de káosz az egész.


Szerintem egyszerre is meglátogathatod mindkét helyet, egy hét alatt simán le lehet zavarni. Csak tervezd meg az egészet és nézz utána mi fér bele, A-ból B-be hogy fogsz eljutni.

2023. febr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szicília lesz úgy néz ki egy hetes túra .
2023. febr. 21. 19:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Jó döntés
2023. febr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Több helyen szálltok meg? Hogy szeretnéd kivitelezni?
2023. febr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utazási irodával lesz
2023. febr. 22. 01:31
 9/9 A kérdező kommentje:
Lesznek fakultativ programok is
2023. febr. 22. 01:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!