Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lomonoszov Szentpétervár része?

Lomonoszov Szentpétervár része?

Figyelt kérdés

Én úgy értelmezem hogy egy külvárosi rész. Ezzel nincs is gond. Van egy személy aki ott született ha beütjük a nevét úgy adja ki a Google hogy születési hely: Lomonoszov, Szentpétervár.

Viszont ha így olvasgatok róla akkor egyes oldalakon úgy jön le hogy egy külön kis városka. Leningradi régióban. Ő még akkor született mikor Szentpétervárt Leningrádnak hívták (1968-ban). Leningrádi régió mai napig ilyen néven létezik. Azt sorolják oda ami városon kívül esik ami már nem Szentpétervár. Rá mentem a térképre és az említett várost továbbra is Szentpétervárhoz sorolja. Felmerült bennem hogy lehet csak később csatolták hozzá de erről semmit se találtam. Kerestem régi Leningrád térképeket is de semmi.

Ha valaki tud erről vmit ne kimeljen. Vagy az okát miért úgy beszélnek róla mintha egy külön kisvárosban született volna és nem Szentpéterváron.



2023. jan. 24. 00:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ez egy kacifántos közigazgatási helyzetű város, leginkább a budapesti kerületi önkormányzathoz hasonló egység.


Lomonoszov státusza "föderális jelentőségű vàros önkormányzati egysége", így saját önkormányzatisággal rendelkezik, de része Szentpétervárnak.


Egyúttal itt vannak Leningrád régió (a magyar megyéhez hasonló közigazgatási egység) közigazgatási intézményei is, tehát régiós székhely is, azonban nem része annak. (Vö. Budapest Pest vàrmegye székhelye ugyan, de nem része Pest megyének).

2023. jan. 24. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi.

Tehát akkor nem volt olyan hogy később hozzá lett csatolva?

2023. jan. 24. 07:13
 3/3 A kérdező kommentje:
Ottaniak hogy hivatkoznak magukra?
2023. jan. 24. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!