Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvat tengerpart melyik...

Horvat tengerpart melyik reszere erdemes menni nyaralni?

Figyelt kérdés
4 nagyobb varost talaltam, Rijeka, Pula, Zadar, Split, ezek kozul szeretnek majd valasztani. Olyan szempontok erdekelnek, mint az arszinvonal, kozbiztonsag, meleg idojaras es vizhomerseklet, esetleg rendezvenyek, fesztivalok.
2023. márc. 8. 09:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mennyire igaza van itt akik azt írják, hogy attól függ.


Mi például Korcula szigetére járunk, Splitig kocsival, utána komppal Vela Luka, aztán egy Prizsba nevű falucska. Egy egész házat bérlünk kisebb baráti társasággal a vízparton aminek saját strandja van. Vagyis a házból egy lépcsőn lesétálsz egy sziklák közötti betonplaccra ami a te strandod. Az egész öbölben van vagy 8 ház, 8 saját stranddal, viszonlag távol egymástól, szóval tömeg az nincs. Én például utálom a zsibongó tömeget meg a homokos strandokat, szóval itt a sziklás part miatt kristálytiszta a víz és bár van létrabelépő a vízbe, én azt imádom, hogy rögtön belevághatom magam az 5 méteres vízbe, ami a parttól 30 méterre már 20 méter mély. Van úgy, hogy fél napot ki sem jövök a vízből. Van egy pár "agroturizm" a környéken, ahol egy helyi gazda a saját terményeiből éttermet játszik mégpedig elképesztő színvonalon. Reggel meg jön egy fazon furgonnal, kiabálja, hogy "ribi, ribi, ribi" Leszaladsz, veszel tőle hajnalban fogott apróhalat, megsütöd ahogy van és nassolhatsz egész nap. Ha kirándulni van kedved, egy csomó aranyos hely van a szigeten, meg ott van Korcula városa is, de Dubrovnik is könnyen elérhető. Aztán mi el szoktunk menni egy helyi halásszal ki a tengerre, kivetik a hálót, vontatják egy darabig aztán ott a hajón elkészítik a fogást a 8-10 fős társaságnak délután pedig olyan öblöket fedezünk fel, ahová kocsival nem nagyon lehet eljutni. Van búvárközpont és motorcsónak kölcsönzés is a szigeten.

Számomra ez ezerszer többet ér, mint valami adriai riviéra hotel, de például kisgyerekes családnak biztos, hogy nem ez az ideális.

Korcula és azon belül Prizsba drága hely, de hát ebben sem vagyunk egyformák, hogy kinek mi a drága.

2023. márc. 12. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én Dalmáciát ajánlom , de utoljára arra tíz éve jártam . Gyönyörű kék víz maradt meg nekem, ami számomra sokszor hideg volt.:)

Isztrián tényleg sok az olasz turista , mert nekik az olcsóbb. Viszont teljesen más a Ligur tenger, mint az Adriai tenger. Nem lehet összehasonlítani .

2023. márc. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Biograd. Egy kis öböl. Zadartól 30 km-re. Az önálló apartmantól 10 méterre a tenger. 👍
2023. ápr. 14. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!