Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mostanában miért ilyen drágák...

Mostanában miért ilyen drágák a repülőjegyek??

Figyelt kérdés

Eskyon ahogy nézegetem, egy sima Zakynthos 300 ezer ft egy főnek oda vissza.

De Ciprus is pl 150/ fő, Split 200/fő, Egyiptom 500/ fő, én komolyan nem értem más, hogy talál extrém olcsón repjegyeket..


Szezonba ilyen drágák a repjegyek? Olcsóbban megússzuk kocsival xD



2023. márc. 15. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

"Eskyon ahogy nézegetem"

nem olvastam tovább.

2023. márc. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én áprilisban megyek Wizz airrel Hurghadába. 38 ezer volt a repjegy egy 20 kg-s bőrönddel. Ezenkívül valóban baromira megdrágultak. Konkrétan szeptemberben Tiranába 80-90 ezer csomag nélkül. Ryanairrel egy sz*ros Budapest-Szófia májusra és szeptemberre is átlag 35 ezer. Ez eddig 10-15 ezer forint volt.

Budapest-Baku 60-70 ezer


Lassan elérik az Austrian, Lufthansa árait a fapadosok... Sőt van hogy a Budapest-Brüsszel olcsóbb Brussels Airlines-sal (ami ráadásul a fő repétrre repül, nem Charlerois-ra)


ezt reggelig tudnám folytatni, mert eléggé felcsesz a téma:D

2023. márc. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A hagyományosok is emelkednek és a nyaralási szezon még be sem durrant. A légitársasagok részéről kapacitás hiány van az utazni vágyók száma pedig óriási. Ne csak Magyarországot nézd. Óriási a kereslet, a meglévő járatokon a társaságok annyiért adják a jegyeket amennyiért akarják, úgyis megveszik. Ha nem te, majd más.

Benne van az energiaválság is de a Covid miatti pánikszerű kapacitáscsökkentés is. Leparkolták a gépeiket, elküldték a pilótáikat és ezt nem lehet gyorsan pótolni. Miközben a 2001 szeptember 11-el ellentétben most az emberek nem a repüléstől távolodtak el félelemből, hanem a Covid miatt nem engedték őket repülni. Akartak repülni, csak nem engedték őket. Tavaly nyáron már éledezett a piac, de ha emlékeztek akkor még tele voltak botrányokkal a repterek mert azok is elküldték a dolgozókat, nem volt elég földi kiszolgáló sem. Tavaly nyáron még maszkot kellett viselni egyes járatokon.

Májusban az USA is eltörli az oltási kötelezettséget a beutazashoz. Úgy nez ki robbanásszerűen nőni fog a repülési kedv és több utas van mint hely a gépeken. Mivel a légiközlekedési ipar alapvetően nemzeközi, globális piac, ha általában emelkednek az árak, nálunk is fog.

Levették a fedőt a lábosról

2023. márc. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Alapból is minden drágult, magas az infláció. Az energiaárak is emelkedtek, így a kerozin is.

2. A Covid után nehezen állt vissza a légiforgalom, hirtelen munkaerőhiány, kapacitás hiány lett.

3. Ha Budapestről indul a járat, a pártállam különadót vetett ki a repülőjegyekre.

2023. márc. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!