Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lejárat előtt szűk egy hónappa...

Lejárat előtt szűk egy hónappal átengednek a német határon?

Figyelt kérdés
Németországban lakom és dolgozom. A személyim júniusban lejár. Már van időpontom otthon a hivatalban hogy csináltassak másikat. Úgy hallottam van valami német törvény hogy a nem német állampolgároknak ha a személyigazolványuk lejár hamarosan akkor nem engedik át. Igaz ez, vagy csak rémisztgetés?
2023. máj. 12. 17:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Repteren mas orszagokkal is elofordulhat. Nem vicc. A lejarat datumat ezert kell irni jegyfoglalasnal.
2023. máj. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Vonattal fogok utazni. Lejárat előtt meglesz az új személyim, csak mennyire problémás az utolsó hónapban utazni?
2023. máj. 12. 17:46
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Semennyire
2023. máj. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

A külügy honlapján értelmesen le van irva, hogy mit várnak el a beutazáshoz.

De gondolom már elolvastad.

Ha nem felelsz meg, nem utazol.

Ennyike.

2023. máj. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Vonaton nem fog kibukni, vagy most ellenőriznek? Lemaradtam valamiről?


Amúgy Ausztria elfogadja az ideiglenes kártya formátumú személyit, gondolom Németország is. Vidéki kormányablakokban nézz körül, holnapra kapsz időpontot simán.

2023. máj. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szokták kérni, de inkább a németek. Amikor telekocsiztam akkor is, vonaton is előfordult sokszor mikor beutaztam. Kifelé menet nem szokták kérni.

egy ismerősöm mondta hogy a lejárat előtti utolsó hónapban lehet problémás lesz a beutazás a régi kártyával. Csak az érdekelt volna erről tud e valaki valamit.

2023. máj. 12. 21:06
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]


Az utazás utolsó napjáig érvényes személyi elég.

2023. máj. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor gyorsítottban nem érdemes csináltassak útlevelet amíg el nem készül az új kártya?
2023. máj. 12. 22:10
 9/13 anonim ***** válasza:
1 éven belül lejárt okmánnyal is lehet utazni Németországba és Ausztriába is, így elméletileg nem lehet gond.
2023. máj. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Már utána érdeklődtem telefonon, rendben van.
2023. máj. 13. 18:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!