Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kisgyerekekkel mit preferáltok...

Kisgyerekekkel mit preferáltok: önellátás vagy min. félpanzió?

Figyelt kérdés

Mediterrán vidéken 2 hétre, 2 kisgyerekkel:

- tágas apartman (80 m², külön háló a gyerekeknek, mosógép), 1 km-re a strandtól, 600 m a központtól (bolt, étterem) = mindenért gyalogolni a wc papírtól kezdve az ásványvízig, de tágas élettér

Vagy

- kicsi, egylégteres hotelszoba, mosógép nélkül, de jó félpanzióval - se főzni, se takarítani nem kell, de kis helyen kellene ellenni, strand 500 m



2023. máj. 21. 16:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az udvari hinta miatt én elmennék egy tengerparti nyaralásra, hülyének is megéri.
2023. máj. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nekem a mosógép lenne a nagy plusz.

1, akkor két hétre mehetnénk 1 hétnél kevesebb cuccal is,

2, megúsznám a napi fürdőruhamosást is. Mert az minden nyaraláson a halálom. Főleg, hogy a párás forróságban nem is száradnak úgy, ha csak kézzel csavarom ki.

Viszont medence nekem lényegtelen, a tengerért megyünk.

Főzni nem akarunk.

Az álmaim variációja egy fp-s mosógépes apartman lenne :). Az AI nekünk felesleges, nappal nem a szálláson vagyunk, strandon eszünk.

2023. máj. 22. 18:34
 13/18 anonim ***** válasza:
36%

"a párás forróságban nem is száradnak úgy, "


Ezt valami "őserdős" filmben láthattad, ahol nagy a kipárolgása a dzsungelnek.

A mediterrán részeken a sótól kiöblített fürdőruhák kb fél óra alatt megszáradnak a tűző napon.

(Bocs, de pont ilyen helyen lakom a tengerparton.)

2023. máj. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

13, bocs, de saját tapasztalat ;)

Minden évben szívunk emiatt. Tavaly, tavaly előtt és azelőtt se száradtak jól a ruháink. Mar ott bukta, hogy napra teregetni. A legtöbb 3-4-5 csillagos hotelben van egy ilyen az erkély egyik oldalán: [link] - és jó napot. Ezen kívül teregethetsz a terasz székeire vagy az üvegkorlátra (és imádkozhatsz, hogy le ne vigye a szél). Kicsi felület, zsúfoltan, nap alig éri. Délután kiraktuk, volt ami masnap délutánra se száradt meg.

2023. máj. 22. 21:01
 15/18 anonim ***** válasza:

Gluténérzékenység miatt alap az önellátás, mert véletlenül sem szeretnénk diétahibát :)


Viszont egyébként is jobban szeretem. Jártunk félpanziós helyen, ott reggel fél 9-re a reggeli 80%-a már nem volt elérhető, mert a koránkelők felzabálták, szóval király volt, meg az ebéd is fix időpontban, ergo ha nem fél 12-13 között ettél, mert épp programod volt, estig nem volt főtt kaja.


Na, ilyet nem játszunk. Nekünk sokkal nagyon macera és időbeli megkötöttség volt, mint pl összedobni egy gm tésztasalátát, és abból mindenki evett, amikro épp megéhezett - főleg, mert én fél 7 kelek, de a másik meg fél 9-kor, így csúszik az ebédidő is.

2023. máj. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
59%

Ugy látszik ez egyénfuggo.

Én pl. nem vagyok hajlando még a nyaralás alatt is fozni, mosogatni, mert egész évben ezt csinálom. Voltunk már így kirándulni, de ha választhatok, biztos nem ezt választom.

Jobb szállodákba szoktunk menni, itt nincs olyan, hogy valami elfogy és nincs mit enni.

All incl. meg azért jo, mert a válogatos gyerekeim is mindig találnak valamit és ha pl. nem reggeliznek, akkor késobb is tudnak enni, mert ennél az ellátásnál egész nap van kaja. Sok helyen a minibár is benne van az árban. Csakis tengerparti hotelt választunk, ugyhogy itt nincs olyan, hogy a ,,strandon vagyunk, nem a szálláson´´, mert az ugyanott van. Gyerekeknél meg alap a medence, ha nagyobbak, akkor meg a csuszda is nyero.

A teregetésnél nekem sem szoktak megszáradni a torolkozok, furdoruhák, de a hotelekben lehet torolkozot cseréltetni bármikor, furdoruha meg van tobb is. Mást meg nam szoktam mosni.

2023. máj. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Legalább 100nm 3szobás lakosztály. De mosógép nélkül. Erre való a szobaszolgálat. Leadod a piszkos ruhát cipőt és másnapra hozzák tisztán. És bébisittert is lehessen kérni a szobához. Főzőfülke sem kell. Lehessen szobába rendelni 5 fogásos ebédet/vacsorát.

De a tetőn legyen helikopterleszállóhely is a magángépemnek.

2023. aug. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Apartmant (közvetlenül a part mellett, közel éttermekhez) béreltünk végül, és remek volt. Nem főztem, nem mosogattam. Volt mosogatógép is. A mosógép sokkal kényelmesebbé tette az ott tartózkodást az 5 csillagoshoz képest is. Olyan gazdagok ugyanis nem vagyunk, hogy a bugyijaimat/fürdőruhámat is más mossa.

Egyébként a tavalyi hotelben 20 euró lett volna 1 póló mosatása. Ez még havi milliós bevételhez is sok. ;)

2023. aug. 6. 08:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!