Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lehet a bőröndbe vagy a...

Lehet a bőröndbe vagy a poggyászba ' nem annyira magyar', nem annyira teljes árú -érted, ugye? - cigit vinni?

Figyelt kérdés
2023. jún. 22. 08:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem akarod, hogy a vámosok/pénzügyőrök lássák, akkor nem.
2023. jún. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Az EU-n belül 800 szálat vihetsz saját felhasználásra.

EU-n kívül az adott országra vonatkozó szabályokat kell figyelembe venni.

2023. jún. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Én alapjáraton hülye vagyok ehhez és nem értem, szóval 2 lehetőségre bontom és mind a kettőt megválaszolom.


1. lehetőség: Illegális.


Nem, nem lehet vinni. A feladott bőröndött is átvilágítják és hát elég sok esély van rá, hogy meglátják. Persze ott van az esély, hogy nem, de én nem próbálkoznék.


2. Nem illegális:


Ahogy előttem is mondták, SAJÁT FELHASZNÁLÁSRA lehet vinni 800 szálat, de még ekkor is kb tuti, hogy meg fognak állítani, hogy kihúzzák belőled, hogy ez nem saját felhasználásra van. Általában nem szoktak vinni 800 szálat magukkal az emberek. Egyik jó barátom reptéren dolgozott évekig és mondta, hogyha ilyet látnak akkor simán feltartják egy fél órára és keresztkérdéseket tesznek fel, hogy valahogy rábírják, hogy beismerje, hogy nem magának viszi ki. Szóval a nagymennyiségű cigi szállítást ne repülővel tedd meg.

2023. jún. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Pedig elég általános néhány karton cigit visszavinni külföldön élő dohányzó magyarok körében. Saját felhasználásra. Magyarországon betáraznak és azt szívják akár hónapokon keresztül. Mert olcsóbb mint pl az angol cigi ilyen egyszerű.
2023. jún. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

"nem annyira magyar', nem annyira teljes árú -érted, ugye? - cigit vinni?"


Én is hülye vagyok ehhez.

Most EU-n kívüli/zárjegy nélküli dohánytermékről van szó vagy fűről?

2023. jún. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem csempészett cigiröl van szó, ami illegálisan került az országba meg a kérdezöhöz.

A kérdésre: lopott árut vinni nagyfokú ostobaság, mert igen nagy esély van, hogy elkapnak.

2023. jún. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Wow, nagyon szépen köszönöm a sok választ

Természetesen nem fű, hanem 'csempész' cigire gondoltam

Jól értem, nagy a kockázat, inkább ne

Vegyek tisztességes úton dohanyboltban cigi, max 800 szálat

Ugye?

2023. jún. 22. 12:32
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Hát nem tudjuk mire kell neked kivinni, szóval így sajnos megmondani sem, hogy miként csináld. De ha nagyon repülővel akarsz menni, akkor jó korán menjél ki, mert szinte tuti, hogy félre fognak húzni megkérdezni téged, mégis milyen felhasználásra kell 800 száll. Sajnos szabály szerint nem lehet rokonnak sem kivinni (bár ez kis mennyiségnél nem lényeges), szóval azt kell folyton mondanod, hogy magadnak, sok cigit szívsz stb.
2023. jún. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nyilván nem 800 szál, csak hogy az a max
2023. jún. 22. 12:56
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
A csempeszet, a hamis, a zarjegy nelkuli az illegalis, erted.
2023. jún. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!