Kezdőoldal » Utazás » Európa » Legszebb helyek Kefalóniában?

Legszebb helyek Kefalóniában?

Figyelt kérdés
Egy napra tudunk átmenni komppal Lefkadáról Kefalóniába. Autóval leszünk, így pár helyre el tudunk jutni. Voltunk még egyszer egy hajókirándulás keretén belül ugyancsak Lefkadáról, de akkor csak Fiskardoban. Melyek azok a helyek, amelyek a legjobban tetszettek? Köszönöm.
2023. júl. 12. 22:59
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen kedves utolsó! Sikerült megnézni Assost. Valamint Myrthost, Fokit (nagyon tetszett, nem zsúfolt, különleges kis part). Ezen kívül, ami nagyon tetszett az a Melissani barlang, megnéztük Samit, Fiskardot és eljutottunk Xi beachre is. Sajnos a többi látnivaló most nem fért be, de álomszép volt, amit láttunk.
2023. júl. 15. 09:46
 12/12 anonim ***** válasza:
Most jöttem haza egy több hetes lakókocsis túráról, bejártam a Jón-szigeteket Korfu kivételével. Kefalóniában bő egy hetet voltunk, de legalább még egy hetet simán bevállaltam volna. Amiket írtál hogy megnéztél, nem tudom elképzelni hogy egy napba belefért. Assos, és Sami a sziget két ellentétes oldalán van, ráadásul, nem is közel a Lefkadai komphoz, aminek a menetideje egy útra több mint egy óra. Nekünk csak Assos betett majdnem egy teljes napot, reggeli kávé a kikötőben, majd egy jó kis túra a félsziget oldalában a túristaösvényen a várig, utána a terület bejárása a két tenger felöli magaslattal, vissza a kiépített lekövezett úton a parkolóig, bőven délután volt mire továbbindultunk. Saminál elmész a cseppkőbarlangba, az evezős barlangba, majd a közeli romfaluba,egy kaja a kikötőben, nekünk már késő délután volt mire leértünk a városi bícsre. Mondjuk Porosznál át akart a hajótársaság baxni hogy csak úgy tudok Zakintoszba átmenni hogy először Poroszból kimegyek a szárazföldre Killinibe, majd onnan Zakintoszra, 230 ejróért, de az utsó pillanatban jött az infó hogy a sziget túloldaláról Pessádából megy komp közvetlenül Aylos Nikolos-ba 91 ejróért, 50 perc alatt sikerült keresztülvágtáznom a szigeten, de minden létező közlekedési szabályt megszegtem. Nagy mákom volt, 5:30-kor indult az utolsó komp, már későként 5:35-kor felszálltam, akkor tudtam meg, hogy utána két napig karbantartás miatt szünetel minden járat.
2023. okt. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!