Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek melyik a legszebb...

Szerintetek melyik a legszebb szláv nyelvű ország?

Figyelt kérdés

2023. júl. 20. 08:49
A kérdező szavazást indított:
Oroszország
Lengyelország
Csehország
Szlovákia
Szlovénia
Horvátország
Bulgária
Szerbia
Montenegró
egyéb (Bosznia-Hercegovina, Észak-Macedónia, Fehéroroszország, Ukrajna) [kommentben kérném a pontosítást]
21 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Szlovénia ❤️ Mind a hegyei, mind a tenger, a városai.. Ljubljana, Maribor, Piran, Isola, Bled...és az a tisztaság! Egy rajtkőröl indultunk 33 évvel ezelőtt, köröket vertek ránk.
2023. júl. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azért szerintem Szlovénia már a rendszerváltás idején is fejlettebb volt, mint Magyarország, de ettől még szerintem is nagyon szép fejlődési ívet írtak le az elmúlt 30 évben is.
2023. júl. 20. 10:00
 3/17 anonim ***** válasza:
9%
A szlovén nem szláv nyelv
2023. júl. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Ukrajna
2023. júl. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
32%
Jugoszlávia
2023. júl. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
21%
Szovjetúnió.
2023. júl. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

@3 Hanem micsoda, bogaram?


Amúgy szerintem Bosznia, elképesztő helyek vannak és semmibe nem kerül Szlovéniához képest.


Oroszország is dugig van gyönyörű dolgokkal, csak elég messzire kell menni értük.

2023. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

Drága csillagom, tessék:

A szlovén nyelv (szlovénül: slovenski jezik vagy slovenščina) az indoeurópai nyelvcsalád tagja, legközelebbi rokonai a szláv nyelvek, közülük is a szerbhorvát nyelv; de ezektől lényegesen jobban különbözik, mint ahogy azok egymástól.

2023. júl. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

[link]


A szlovén egyértelműen szláv nyelv, amely nemcsak a szerbhorvát, de a cseh nyelvre is eléggé hasonlít. A kultúra már más kérdés, ott valóban eléggé nagy hatást gyakoroltak rájuk az osztrákok és az olaszok, de még akár a magyarok is.

2023. júl. 20. 13:24
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

Ha teljesen objektíven gondolkozik az ember, akkor magától értetődő, hogy Oroszország, hiszen a méreteiből adódóan gyakorlatilag mindenfajta táj, síkság, sarkvidék, (mérsékelt övezeti) sivatag, tengerpart, magashegység megtalálható benne, és nyilván a városai változatosak.



De ha nem csak ezeket a szempontokat veszem figyelembe, akkor - amellett hogy Oroszország valószínűleg tényleg gyönyörű, békeidőben el is látogatnék oda, az én kedvencem Lengyelország. Bosznia is tetszik az alapján amit interneten láttam belőle, ott még nem voltam. Csehország és Szerbia is részemről egy nagy kedvenc, de nem tartom annyira kiemelkedőnek ha mondjuk a természet szépségét nézzük

2023. júl. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!