Kezdőoldal » Utazás » Európa » Dél-Olaszország vs Toszkána?

Dél-Olaszország vs Toszkána?

Figyelt kérdés

Aki már járt Olaszországban melyik részt ajánlaná: Dél-O. vagy Toszkána?

Buszos csoportos utazás lenne. Még soha nem jártam Olaszországban, szerintetek melyik a szebb, hangulatosabb része? Melyik tükrözi inkább a "valódi" olasz életet, hol vannak az igazi jellegzetes olaszos kaják? Hol vannak a szebb látnivalók, hol szebb mondjuk a tengerpart ? Stb.



2023. aug. 10. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Észak-Olaszország és Szicília is olaszos. Ha a „valódi” laszon azt érted, hogy sötét bőr, göndör fekete haj, temperamentumos attitűd, nagy hangoskodás, sűrű keresztvetés stb. az déli részen van inkább. Fent erősen osztrákos a határhoz közel.

Soha nem jártam még Olaszországban, de képek, videók, játékfilmek alapján a toszkán tájat választanám előbb, de nem ilyen csoportos utazás keretében.

Lehet, változtak már, de régebben ezek arra voltak jók, hogy látod, mi minden csoda van itt suttyó, pénztelen magyar. Szóval egy 2-3 napot is igénybe vevő látványosságra kaptál tíz percet.

2023. aug. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Sokszor jártam már Olaszországban.

A buszos városnéző utak csak ritkán mennek tengerpartra. Ha igen, az szerepel a programban.

Egész Olaszország csodálatos, de első körben javasolnék egy toszkán körutat.

ebben szokták érinteni Velencét, Pisát, Firenzét és ha ügyesen választasz utat akkor a Cinque Terrét is láthatod.


[link]

2023. aug. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ilyesmiket néztem:

[link]


[link]

2023. aug. 10. 11:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Toszkána a legszebb de az kirándulni jó, tengerpart az délen
2023. aug. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

A kettő közül az elsőt választanám.

Ilyenkor mindig Montecatini Terme-ben van a szállás. Érdemes félpanzióra befizetni, mert kiadós reggeli van sütivel és nagyon jó olasz kávéval, korlátlan fogyasztással.

Vacsorára pedig tipikus olasz húsos tésztaételeket kínálnak és lehet repetázni is.

Ha nem vagy túl fáradt, este ki lehet próbálni a siklót is. (Funicular a neve.)

Montecatiniből vonattal szoktak bevinni Fironzébe. Az Uffizit ne hagyd ki.

A Ponte Vecchión ne vegyél aranyat mert többszörös áron vanb.

A zsebtolvajokra vigyázz!!

[link]

2023. aug. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2023. aug. 10. 19:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Toszkána . Varázslatos vidék.
2023. aug. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Toszkána gyönyörű de túlárazott. Dél sokkal érdekesebb. Puglia, Szicília , Szardínia és Campania régiók. Szicíliában voltam Palermoban, Cataniaban és Siracusaban. Nyilvan nem olyan mint Észak de pénztárcabarátabb, mint Toszkána.


Az 1-es meg hülyeségeket ír. Pont hogy Szicíliában sok szőke vagy vöröshajú, kekszemu ember van, valoszinu normann leszármazott.

2023. aug. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!