Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért nincsenek magyar turistá...

Miért nincsenek magyar turisták Lengyelországban?

Figyelt kérdés
Nem nagyon látok magyarul beszélő embereket errefele

2023. aug. 12. 18:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
86%
vannak. Főleg délen, de mi voltunk már varsóban, sőt a mazuri tavaknál is.
2023. aug. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
82%
Vannak, de valóban nem sokan, a többség csak Krakkóig megy, pedig érdemes Lengyelországban turistáskodni, szerintem tud olyan jó élményt nyújtani mint egy nyugati ország, sőt, én jobban is éreztem magam Varsóban mint mondjuk Párizsban, vagy Bécsben
2023. aug. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
#12 Krakkóban voltam és talán 2-szer találkoztam magyar turistákkal
2023. aug. 18. 07:32
 14/14 anonim ***** válasza:
64%

#12 vagyok

Sajnos valóban kevesen mennek, pedig a lengyelek a mai politikától függetlenül nagyon pozitívan gondolkodnak a magyarokról. Krakkót azért írtam, mert aki megy is, az általabana csak oda megy, esetleg Zakopanéba vagy Auschwitzbe. Varsóban egyetlen egyszer találkoztam magyarokkal


Tényleg hiba szerintem kihagyni Lengyelországot (csak sajnos sokak fejében az él, hogy utazni csakis nyugatra meg a tengerpartra utazunk, me'há másho' mivan?). Németországgal abszolút felveszi a versenyt (szerintem jobb hely de ez csak az én véleményem), Varsó nagyon jó, élettel teli nagyváros, Krakkó inkább a történelmi oldalát mutatja, ott a legtöbb a turista. Ezeken kívül Lublinban voltam még, sokan azt se tudják hol van, pedig ugyanúgy egy nagyon szép és érdekes hely, igaz nem több napra, inkább Varsóba útban ottalvásra, egy délután alatt fel lehet fedezni (igaz, Lublin egyetlen fogyatékossága, hogy az amúgy eléggé tiszta és rendezett lengyel átlaghoz képest elég szemetes hétvégén - szombat délután kitódul az egész város a sétálóövezetbe).

De ezeken kívül is vannak még érdekes helyek, amik nekem pl. bakancslistásak (Gdańsk, Wrocław, Poznań ha befejezik a felújítást, tudtommal most az egész belváros fel van túrva, mazuri tóvidék, tengerpart, Szczecin). Nem győzöm hangsúlyozoni, Lengyelországban van legalább annyi látnivaló mint bármelyik hasonló méretű nyugati országban, cserébe jóval olcsóbb, és nem lehet elégszer hangsúlyozni a közbiztonságot. Lublinnak és Varsónak is vannak lepusztultabb részei, de nem kellett félnem sosem, egyetlen egyszer volt, hogy egy félreeső helyről igyekeztem hamar távozni

2023. aug. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!