Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi van akkor ha egy másik...

Mi van akkor ha egy másik országban ahol vagyunk vészhelyzet van és nem beszéljük a nyelvet, akkor hogyan beszélünk a mentőkkel?

Figyelt kérdés
Ilyenkor mi a teendő
2023. aug. 18. 00:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó esetben mindannyian beszéltek egy közvetítő nyelvet, mondjuk az angolt.
2023. aug. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Hihetetlen hogy a 21. században milyen életképtelen emberek léteznek...


Megfogod azt a készüléket amiről ezt a kérdést is feltetted és beírod a googleba, hogy "fordító" (ez kb 5 másodperces művelet). Ez fel is olvassa a szöveget de rengeteg szinkrontolmács alkalmazás és szoftver is létezik ami mesterséges intelligencia segítségével pillanatok alatt lefordítja "hallás után" a nyelvet és fel is olvassa.

2023. aug. 18. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kései Sirató ***** válasza:
100%

#2


Voltam párszor olyan országban, ahol se angolul, se németül nem beszélt körülöttem senki. Nem kórházban, hanem szervizben, miután elromlott az autóm. Ha van internetkapcsolat, akkor google fordítóval lehet valamennyire megoldani ezt a problémát.

2023. aug. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Lerajzolod 😀
2023. aug. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

#4-es

Aha, főleg telefonon keresztül..

2023. aug. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%

Mondjuk épeszű ember, ha elmegy egy másik országba, akkor a legfontosabb szavakat, kifejezéseket megtanulja az adott ország nyelvén, pont azért, hogy legalább segítséget tudjon kérni.

Aki ehhez lusta, az csak aggódjon, hogy "mi lesz ha".

2023. aug. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Kedves 6-os!

Mikor mi Mexikóba mentünk, eszembe sem jutott spanyolul tanulgatni, főleg, hogy hiába tanulom meg a mondatomat, ha a választ úgysem értem...

Reméltem, hogy az egymás hegyén-hátán csorgó amerikai turista egyike a közelben lesz, ha kiabálnom kell, hogy "Help!" 🙂

Volt egy kis spanyol zsebszótáram, azt vittem magammal, és egyetlen egy szot tanultam meg: tiburón. Hogy ha ezt halljuk kiabálni, akkor tudjuk, hogy ideje kimenekülni a vízből, mivel pont a bikacápák ívási időszakában jártunk ott 😀


A kérdésre pedig válasz, hogy manapság nekem elkèpzelhetetlen, hogy alapszinten ne tudjon valaki angolul, hogy segítséget se tudjon kérni. De erre viszont megoldás a telefon és a fordító, még hivatalos helyen is el lehet vele boldogulni (hozzánk is jött már így ügyet intézni ügyfél így).

De ha még így is bizonytalan vagy, akkor szervezett útra kell menni,olyan szállodába, ahol van az utazásszervezőnek telepített magyar alkalmazottja, aki elérhető vészhelyzetben.

2023. aug. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
32%
Kedves 7-es, az a pár görög szó krva jól jött volna a mentőben, mikor a nagmamám szívinfarktust kapott Cipruson, és le kellett írnom részletesen a tüneteit...
2023. aug. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!