Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hová érdemesebb inkàbb menni...

Hová érdemesebb inkàbb menni nyaralni Ciprusra vagy valamelyik görög szigetre (Korfu, Kréta stb.)?

Figyelt kérdés
Bàrmilyen szempont érdekelne, anyagi, kulturális, biztonsági stb. mert Ciprust egyre jobban felkapjàk de Görögorszàg hagyomànyosan népszerű.

2023. szept. 4. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Krétán még nem voltam, a másik kettő közül picit nekem jobban bejött Ciprus, pedig ott nagyon előszezonban (2019 április) voltunk pár napot.

Nem mondom, hogy tavasszal annyira meleg lett volna ott, de simán lehetett fürdeni akkor is. Korfun viszont júliusban, azaz főszezonban voltunk Paleokastricán, ott szerintem hidegebb volt a víz, mint Cipruson áprilisban... És tele volt a part és a szállás udvara is darázzsal, férjemet lábon is csípte egy (napozás közben, pedig csak feküdt, nem lépett rá, nem piszkálta). Nem tudom, hogy ez mennyire általános, de kellemetlen volt, mert ráadásul én darázs- és méhfóbiás vagyok.

A kaja is kb. Cipruson volt szinte az eddigi legjobb, pedig jártam már pár helyen. A mezét már régóta ki akartam próbálni, nagyon tetszett :)

Szépek voltak a flamingók is (bár kicsit fakók), még sosem láttam őket szabadon :)

Áprilisban Ayia Napa is élvezhető volt, bár gondolom főszezonban egy tűt nem lehet ott elejteni, pedig szép az a partszakasz. Viszont sajnos az idő rövidsége miatt a látnivalók nagy részéről nincs infóm, a kettéosztott fővárost például remélem még lesz egyszer alkalmam megtekinteni.

Korfun inkább a partmenti sziklák és a kristálytiszta víz kiemelkedő, ott az Achillion volt még, ami nagyon tetszett, meg Sidariban is szép a Szerelmesek Csatornája. Sokkal zöldebb az egész, Ciprus kopárabb, Larnaca inkább csak pálmafás nagyrészt.

Annyira más a két sziget, hogy nem is nagyon tudom összehasonlítani, hiába görögös mindkettő :)

2023. szept. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Voltam Krétán, Korfun és Cipruson is és Ciprus tetszett a legjobban, Ayia Napa nagyon szép, bár kicsit hangos és zsufolt, de minket ez nem zavart. Kréta szeles volt nagy hullámokkal, Korfun már jo rég voltunk, korbejártuk, szép, de azért annyira nem fogott meg.
2023. szept. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!