Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyek azok az európai úticélo...

Melyek azok az európai úticélok (országok), ahol még magyar turistaként sem érzi magát csórónak az ember?

Figyelt kérdés

Szeretek utazni, viszont egyre inkább azt érzem, hogy magyarként a luxuskategóriába kezd tartozni a külföldi utazás, hiszen a forint gyakorlatilag értéktelen az euróhoz képest, ráadásul a magyar bérek Európán belül egyértelműen az alacsonyabbak közé tartoznak. Én magam magyar viszonylatban szerintem nem keresek rosszul, talán átlagosnak mondanám (430 ezer nettó), viszont egy ilyen fizetésből mindig csórónak érzem magam, ha pl. Ausztriába, Olaszországba, Franciaországba utazom. A nagy álmomat, Norvégiát és Svájcot meg se merném kockáztatni, mert valószínűleg a gatyám is rámenne.

Egy szó mint száz, szerintetek melyek azok az európai országok, ahol egy átlag magyar sem érzi kellemetlenül magát az árak miatt és különösebb spórolás nélkül is jól tudja érezni magát az adott helyen?



2023. okt. 7. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A Balkán: Albánia, Koszovó, Macedónia, Bosznia-Hercegovina.
2023. okt. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 10 éve voltam Bulgáriában, Naposparton, emlékszem, hogy utolsó nap ott rohangáltunk, hogy még elköltsük a levát, ha már beváltottuk, mert sokkal kevesebből is kijöttünk, mint számítottunk rá 😀

Jövőre szeretnék visszamenni, nézegettem szállásokat, még mindig nem voltak drágák, szóval remélem a többi árban sem fogok nagyot csalódni.

Most szeptemberben Cipruson voltam, igaz, hogy nem Ayia Napa volt a cél, csak Lárnaka, de én ott sem éreztem olyan drágának mindent, ahogy írod. Sőt, a városi strandunkhoz képest olcsóbb volt minden (napágybérlés, kaja, pia stb.) 🙃

2023. okt. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Bulgária 4 éve nem tűnt kifejezetten olcsónak, bar nyilván nem is a legdrágább úticélok közé tartozik. Ami viszont szerintem ár-érték arányban remek, az Lengyelország, meg mondjuk Szlovákia.
2023. okt. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Macedónia magyar szemmel is elképesztően olcsó. A Szkopje legturistásabb részén olcsóbban ettünk étteremben, mint itthon KFC-ben. Imádtuk, és szerintem vissza is fogunk még menni. (ezúttal Koszovóval egybekötve)
2023. okt. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 scamdemic ***** válasza:
100%
Még egy voks a Balkánra, + Törökország is az olcsóbbak közé tartozik, már ha nem luxusszállodába megy az ember.
2023. okt. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Balkánt ajánlom, de Szlovákiával , Lengyelországgal, Csehországgal sem jársz rosszul, még ha utóbbi azért már drágább is Magyarországnál és Lengyelországban is helye válogatja.
2023. okt. 8. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ukrajna volt messze a legjobb választás, de ezen kívül is ott van Észak-Macedónia, Koszovó, Albánia, Bosznia, kisebb mértékben Szerbia és Bulgária. Tönkre menni Romániában és Görögország nem luxusra kiépített szigetein sem fogsz, Spanyolországban és Portugáliában a partoktól távolabbi részek bőven nem lépik túl a budapesti árakat, sőt.


Az ukrán háború után viszont a legtutibb tipp szerintem Grúzia. Elképesztő természet, a magyar viszonylathoz képest minden féláron, Tbiliszi egy pezsgő nagyváros, közben meg a térképről is lemehetsz annyira, hogy olyan falvakban legyél, amelyek az év 8 hónapjában el vannak zárva mindentől.

2023. okt. 8. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
#7: Grúzia is jó tipp, de mi köze az ukrán háborúnak Grúziához?
2023. okt. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
Főleg, hogy már Georgiánsk hívják. :)
2023. okt. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%
Nézegettem az éttermi árakat, mert én is gondolkodtam egy grúz úton, de sajnos egyáltalán nem olcsóbb már, mint Budapest. A rengeteg odamenekült orosz feltornászta az árakat.
2023. okt. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!