Kezdőoldal » Utazás » Európa » A Balkánon, Törökországban és...

A Balkánon, Törökországban és Olaszországban tényleg nincs a legtöbb helyen angol wc?

Figyelt kérdés

Hanem csak egy luk a földön. Ezt olvastam már csomószor utazással kapcsolatban. Ez a mai modern épületekre, nyaralókra is igaz?


Mikor Szlovéniában nyaraltunk ott volt rendes wc mindenhol, de hát az nem az "igazi balkán".



2023. nov. 6. 14:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nem. Mármint azért szerintem mert egyszer sem talalkoztam ezekkel, ezeken a helyeken, de még csak nem is hallottam ilyesmiről. Tudtommal "csak" délkelet ázsiában vannak ezek a gugolós wc-k.
2023. nov. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
El tudok képzelni olyan elmaradottabb balkáni régiót, ahol ez valamennyire előfordul, de az nem szálláshely lesz és te oda biztosan nem mész. Pottyantós vécét én Ázsiában láttam, de ott sem az az átlagos.
2023. nov. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Kulturalt francia falvakban, kisvarosokban az Alpoktol kezdve Burgundiaig tobbszor kaptam sokkot attol, hogy volt folyoviz es lefolyo, de egy zuhanytalca-szeruseg volt lyukkal, osszeszarva, hugyozva. Minden alkalommal reszketve rohantam ki.

Imadom Franciaorszagot, de ez valami fetis.

2023. nov. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Olaszországban ez biztos nem így van.
2023. nov. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát a Balkánon bizony előfordul, benzinkúton, étkezdében, kempingben. Ha kicsit jobb szállodába mész akkor az gáz, ha nincs, de régebben ez volt az általános, nem az angol wc.

Igaz, hogy már régebben, de Bulgáriában Burgasztól délre volt, hogy egy ilyen "lyuk" rendszerű higiéniai automata fölött guggoltam, ilyen westernkocsma ajtó szerű tákolmány mögött, amikor bejött egy női munkatárs és munkavégzés okán lendületből alám suhintott egy vödör hipós vizet. Sajnos nem kereste a szemkontaktust a vendéggel, hogy beszélgetést kezdeményezve kérdéseket fogalmazhassak meg a couleur locale további aspektusairól.

2023. nov. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Olaszország és Törökország, mint Balkán???
2023. nov. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

6os vagyok


Szerbiában és Makedóniában a 90-es évek első felében benzinkutakon gyakori volt az ilyen wc. Olaszországban még sehol nem láttam ilyet, de szerintem nincs is.

2023. nov. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
82%
Olaszországban normális wc-k vannak
2023. nov. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Horvátországban ezelőtt 20 évvel voltak ilyen nyilvános WC-k pl Splitben is, mostanában nem találkoztam ilyennel. Olaszországban pedig konkrétan Jesoloban a strand WC-k ilyen lyukak, nyáron tapasztaltam :D A szállodákban, éttermekben stb teljesen normális wck vannak.
2023. nov. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Olaszország mióta számít nálad Balkánnak, kérdező? Egyébként igazából Törökország sem a Balkán, legföljebb az a kis darabja, ami Európában van.


Ilyen guggolós WC-t én Romániában láttam és török WC-nek nevezték, szóval a VALÓDI Balkánon és Törökországban biztos elég sok helyen van ilyen. Egyébként ez még higiénikusabb, mint az angol WC, mert nem ér hozzá a tested WC-ülőkéhez vagy bármi más berendezési tárgyhoz.

Ha tisztítják, ill. kulturáltan használják, akkor ez is tiszta. Ha meg nem, akkor az angol WC is tud undorító lenni. Szóval ez nem ezen múlik.

2023. nov. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!